×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Mārtiņš Pavasaris: Komponists Kalniņš – pret peldi vienā virzienā (23)

Foto: no personīgā arhīvaFoto: no personīgā arhīva

Autors: Mārtiņš Pavasaris

Laiku pa laikam, mūsu melanholiskajā sabiedrības ķīselī, kultūrpilsoņi mēdz uzrīkot mazas viesuļvētras. Tā viņi dara, tādi tie mākslinieki ir – peld savā privātajā izplatījumā un šad tad aplaimo mūs ar tiešu savu klātbūtni. Tas nav ne slikti, ne labi, tā vienkārši ir, taču brīžos, kad tas notiek, nereti mēdz sacelties diezgan liela jezga – nu kā tad tā.

14. janvāra rīts iesākās ar kārtējo komponista, Imanta Kalniņa, publisko uzsaukumu, ka Latvijas attīstība drīzāk meklējama austrumu pusē, ne rietumos, kuri sen kā iegājuši neatgriezeniskā bojāejas fāzē, piemetinot, ka tikai Aināra Šlesera sīkmuižnieku partija – “Vienoti Latvijai!”, varot ko iesākt lietas labā.

Nu kā tad tā, un vieglā ģībienā pakrīt sabiedrība. Ātri vien mobilizējās virtuālie Jāņi Če Gevari, un vienbalsīgi nonāca pie slēdziena, ka Kalniņš ir vecs, dumjš, uzpirkts un pats ir pretīgs, nevis eiro. Nedrīkst piemirst, ka slēdziena medicīniski politiskais pamats bija dažādi vēsturiski fakti, kuri pierāda, ka krievi ir vainīgi pie absolūti visa, un ja tomēr, pie kaut kā viņi nav vainīgi, tad nekas, jo vēl ir baltkrievi ar Lukašenko priekšgalā. Visnotaļ skumja aina, taču ne jau Kalniņš te būtu jāanalizē vai krimināli zemais anonīmo komentētāju izteiksmes un procesu interpretācijas līmenis. Nē, tie ir tikai (latvāņu) ziediņi.

Pirmkārt, šādas situācijas ļoti spilgti izgaismo faktu, ka mums patiesi nav konkrēta mērķa, ne kā nācijai, ne kā valstiskam veidojumam. Jā, mēs it kā aizelsušies skrienam un sakām, ka visu ko jā, ka tik ne Krievijas varu mūsu saimniecībā – ne maigu, ne raupju. Ļoti labi, gribam tā – lūdzu – ES, NATO, Šengena, drīz arī OECD. Nē, atkal nav labi, viņi mūs par pēdējiem nabagiem uztaisīja, precizējot, ceturtie nabagi Eiropas Savienībā. Kas atliek – būt pašiem par sevi? Nevar, ģeopolitika neļauj.

Otrkārt, šis precedents kārtējo reizi parāda, ka demokrātija šeit ir tikai uz papīra un eksistē kaut kāds neapstrīdams pareizais viedoklis, kurš vienmēr pieņem citas formas un sejas, tā neļaujot sev izsekot un sevi izprast. Lielai daļai sabiedrības šķiet, ka demokrātija sākas un beidzas ar tiesībām uz vārda brīvību, jeb publisku noķengāšanu, gadījumā, ja indivīds sagājis īsajā un vairs neiekļaujas aitu barā. Tas arī noved pie konkrētās situācijas valdības izveidē, kura ir reti odioza. Neapzinoties, nedomājot, neveicinot dažādību ideju attīstībā, pārdesmit nomenklatūras atraugas mierīgi pārdala ietekmes sfēras nevis sabiedrības interešu un pamatvajadzību (!) realizāciju, mierīgi pārplāno ES fondu (5 miljardi eiro) pielietojumu pa savam un tā tālāk. Ja kāds uzdrīkstas pajautāt kāpēc tik jocīgi – tad pēc atbildes nav ilgi jāmeklē – redzat, tas ir tā saucamais politiskais process un tā loģika.

Treškārt, cilvēki ir izdresēti nevis uz cīņu, kā nereti pašiem šķiet, bet gan uz iekļaušanos. Protestiem šodien ir jābūt sekundi sekundē, saskaņotiem ar pašvaldību, tiem ir dažādi noteikumi un regulējumi kā arī pastāv iespēja saņemt atbildi, ka izvēlētajā datumā tomēr nedrīkst protestēt, lūdzu izvēlieties citu datumu. Kur paliek konkrētu pārmaiņu pieprasīšana, bezkompromisa uzstādījumi, lepnums par ideju? Nav, tas viss ir iemainīts pret ļoti pazemojošo papildus 50 eiro diedelēšanu, lai tuvinātu iekļaušanos bezveidīgā masā, kuras garīgās nostādnes ir autobusa biļetes vērtībā.

Neskatoties, ka ar Kalniņu neesmu meties uz vienu roku, es esmu priecīgs, ka viņš tomēr atsakās no instinktīvi kolektīvas spermatozoīdu peldes vienā virzienā uz nekurieni. Var piekrist, var turpināt meklēt piemērotākās naglas viņa krusifikācijai, taču noliegt ideju to neizpētot līdz kaulam, bez diskusijām, gan nebūtu smalki, tad mums atliek vien kāpt atpakaļ kokos vai apmesties alās, kas nu kuram labpatīk.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Protams, pirms ES, NATO u. c. mūs padarīja par ceturtiem nabadzīgàkiem, mēs taču bijām pirmajā bahātākajā Eiropas valstu piecniekā. Laikam visi ir sisti ar atmiņas zudumu, gribat pastāvēt rindās tukšos veikalos un dzīvot bez apaviem?

 2. Nu tad ņem un pēti Kalniņa ideju par laimi krievijas apkampienos, un mēs tev piekritīsim, ja labi izskaidrosi gaidāmos labumus. Ja neizdosies, noķengāsim. Tikai atceries, vēsturiskā atmiņa sabiedrībā nav zudusi un tā nerunā par labu Krievijai. Ja Paulam, Kauperam un Kalniņam un droši vien vēl kaut kam Krievija patīk, OK. Bet diez vai latviešu tauta grib palikt Krievijas bļižņaja zagraņica.

 3. Kuram gan tur vajadzīgas diskusijas?! Ja varbūt tiem, kas vēl skolā (ne)iet…

 4. Eurika,bez komentāriem! Atbildēt

  Dižais krievu rakstnieks un fiozofs Ļevs Tostojs izteicis domu,ka katrā cilvēkā mīt kā Dievs ,tā cūka.Slikti ir tad,ja to cūku sevī sāk uzskatīt par Dievu. Komponists I.Kalniņš mūzikā ir Dievs, bet kā bijušais Saeimas veterāns un pilsonis ………….

 5. Uzradies jauns pavasaris – prātu duļķotājs, apziņas miglotājs. Autors nezina, kāda orientācija Latvijai ir jau 22 gadu? Jā, – UZ RIETUMIEM!

 6. Piederu gan pie krimināli zemajiem elementiem, kas klejo pa komentāru telpu, bet – kamēr krievu tante man paziņos , ka viņa šajā valodā nerunās, tikmēr es šo krievu tanti ignorēšu, – kaut vai viņai būtu 33 jaziki s detstva. 🙂 Kas attiecas uz Kalniņu – nu, ko lai dara – pīpēja, pīpēja ar kazām, kamēr aizpīpējās.

 7. Varētu piekrist ka labi, ja ir viedokļu dažādība, bet Kalniņa gadījums ir “smags” un klīnisks; Jādomā ka kāds no viņa piederīgajiem tiek labi apmaksāts no krievu puses; pats, liekas, viņš nav nekādās biznesa attiecībās iekjukts ar Austrumu kaimiņu.

 8. Kalniņš ir veikls zellis un saprot no kuras puses pūšs vējš ( arī nauda) – Oratorija Staļinam ( atvainojos Ļeņinam), tad atteikums mūzikai Velna kalpiem ( padzirdēja, ka par nacionālu un aizliegs ), un vēl un vēl un šodien jau piemērojas Putinam…

 9. Kalniņš ir zaudējis vecos saimniekus, bet jauniem viņš nav pārāk vajadzīgs. Eiropā tādam komponistam būtu pamatīgi jāpiepūlās lai tevi pamanītu, toties otā pusē pietiek kaut ko papūst pareizā stabulē un tevi cienīs un slavēs. Redzi, tur tāda atsaucība, tāda kultūra un, galvenais, tāda mentalitāte! Tāpēc jau aizbrauc latvieši no Latvijas, ka pārāk daudz mums kalniņu kuri neliksies mierā kāmēr netiks atpakaļ pie krievu pupas.

 10. Nelieto kļūdainus apgalvojumus Atbildēt

  citāts: “mums patiesi nav konkrēta mērķa, ne kā nācijai, ne kā valstiskam veidojumam.”

  1) vienota nācija, patriotisms daudzskaitlīgu svārstīgo un Latvijas seperātistu dēļ ir “bērnu autiņos”;
  2) lūdzu atšifrē kas ir domāts ar “mums” ?
  3) noņem to negatīvismu, pārspīlējumus un skaties uz lietām reāli.
  Piemēram citāts: “kolektīvas spermatozoīdu peldes vienā virzienā uz nekurieni.”

 11. Ar Krieviju vajag sadarboties. Bet ne ar impēriski noskaņotu Krieviju, kuru interesē ne jau sadarbība, bet tikai pakļaušana. Pagaidīsim, kamēr Krievija tiks ar savām impērijas fantoma sāpēm galā, tad arī sadarbosimies.

 12. Man jaungada naktī gan radās negaidīta drošības sajūta kā vairogs pret austrumu šovinisma un impērisko alku politiku. Uz lata simbolu varam raudzīties, virpinot rokās viena un divu eiriku monētas- tā pati ”Milda”, kura smaida uz vecā, labā pieclatnieka, kurš kā brīvas Latvijas simbols glabājās dārgumu lādītēs okupācijas laikā. Labāk šāda drošība ES nekā nekāda. Ar Krieviju varbūt varēs sadarboties tad, kad tur būs nomainījušās kādas trīs paaudzes. Patreiz šajā zemē izskatās kā pusaudžu pubertitātes līmenī ar lielu kriminālu pieļaujamību. I.Kalniņš varbūt sevi upurē, provocējot uz domāšanu jeb grib iefiltrēties austrumu politikāņos kā mūsējais spiegs.

 13. Kalniņš ir pietiekami rūdīts, lai apjaustu, uz kuru pusi izdevīgāk peldēt!Varētu viņš to darīt nepazemojot godīgus latviešu cilvēkus.

 14. Nedomāju, ka Latvijā dzīvo tādi muļķi, kuri ņem par pilnu radījumu, kurš padomju deģenerātu okupācijas režīma laikā, ir sarakstījis oratoriju pederastam, sifelītiķim un izdzimtenim Ļeņinam.

 15. Ko gan citu spēj svešu kungu kučieru ,sulaiņu un kalpu pēcteči kā tikai meklēt kam pakļauties ES,NATO vai atdzimstošai krievu impērijai.Latviešiem nav nekāda patriotisma,solidaritātes,pašpietiekamības,spēkā tikai likums ,kur 2 latvieši ,tur 3 politiskās partijas ,kas pārstāv tikai pašas sevi.Kr.Vademārs savā laikā prognozēja ,ka latvieši pastāvēs vēl 200 gadus un šis termiņš beidzas 2042.gadā.

 16. Pavasaris raksta: “…Nedrīkst piemirst, ka slēdziena ( ka Kalniņš ir vecs, dumjš, uzpirkts un pats ir pretīgs, nevis eiro) medicīniski politiskais pamats bija dažādi vēsturiski fakti, kuri pierāda, ka krievi ir vainīgi pie absolūti visa…”

  Lūk, šajā vietā arī Pavasara vareni domātā komentāra bobis atsitās pret apmali un izskrēja no trases. Nevis “krievi vainīgi” (krievu skaitā ir daudz lojālu Latvijas pilsoņu), bet ar Krievijas impērijas ideju apsēstie, un tādu skaitā diemžēl gadās arī pa latvietim – Alksnis un Rubiks ir tikai zināmākie. Ir jābūt aklam, lai nepamanītu, ka Krievijas impērijas atjaunošana tiek forsēta, cik nu spēciņi ļauj. Čečenijā tas neizdodas, tur krievi degunu nebāž, bet Latvijā ar šādiem naiviem pavasariem var strādāt.

 17. Antonijas ielas kolektīvs Atbildēt

  Saprotami esi iztulkojis un norakstijis,paldies

  • Es no savs puss ari izteiks atzinib, sajut Martin tekošo moment ka zirgs patag un pats aizskrien, kur mums vajag, nav jasak priekša.

 18. peld Imants Kalniņš, pēdējā laikā ir skaidri redzams. Šajā virzienā viņu velk atmiņas par jaunību un lielo rubli, kas nāca par Oktobra oratorijām, dziesmām par Ļeņinu un citiem šāda veida ražojumiem. Šis laiks ir pagājis. Arī Imantam Kalniņam tas būs jāatzīst.

 19. No neuzpērkamajiem raksta Atbildēt

  Beidz nu muldēties,tas ka esi maziņš riebeklītis ar cerību tapt par lielu sodāmo, nedod tiesības regulāri piesārņot netu ar šādu “patiesu” objektivitāti, panaivi cerot uzlabot tautas viedokli par kolaborantiem un nodevēiem psrs radītās “inteliģences” vadošajā slānī! Pareizi pīkstošo, pareizi dziedošo un pareizi klepojošo slānī, kura pārpilna ar visām varām pielīdējiem un varaskāriem bezprincipu mantraušiem, bet kurā tikpat kā nav intelektuāļu un gandrīz nemaz nav GODĪGU CILVĒKU! Un šķiet, ka tā ir autoreļa dzimtā vide ar visu no tās izrietošo kalkulēto patiesībiņu, puspatiesībiņu dozēšanu, pārgudru pasūtījuma rakstu cepšanā, izmisīgi turot degunu pagaidu varas vēju pusē, bet kā visos laiikos tādiem bijis, karmiski kurmiski neredzot tālumā briestošo visus šādus noslaukošo patiesības dienas milzu negaisu! E.P.

 20. Saprotami uzrakstits,paldies

  • Ļoti saprotami Uzrakstīts. Atbildēt

   Vēl saprotamāk Domāts.
   VisLabāk SpermoKalniņam ir “uķkina” AnālKrievijā – silti, vējš nepūš, un setiņdemit gadīgajam SpermoKomponistam mierīgāk. Pavasaris var producēt Ziemu un saukt to par Vasaru Sočos. Nekas nav nožēlojāmāks, ja pavasaris meklē politisko Dzimteni Rubika Dupsī. Bet…, vējš tur nepūš…

Draugiem Facebook Twitter Google+