×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

“Martinsona balva”: Daugavpilī gaidāma daudzveidīga keramikas izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, 15. jūlijā plkst. 16 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā līdz ar jauno izstāžu sezonu tiks atklāta I Latvijas Starptautiskās keramikas biennāles ietvaros izsludinātā “Martinsona balva”, LA.lv uzzināja mākslas centrā.

16. jūlijā, plkst. 14 Rotko mākslas centrā ikviens tiek aicināts vērtēt starptautiskās “Martinsona balvas” nominantu prezentācijas un konkursa darbu izstādi.

Dalībai biennāles konkursa izstādē Martinsona balva tika aicināti kā mākslinieki, tā arī mākslinieku grupas neatkarīgi no vecuma un nacionalitātes. Katrs varēja pieteikt dalībai tikai vienu mākslas darbu.

Dalībai izstādē Martinsona balva tika saņemti 298 izcilu mākslinieku pieteikumi no 44 valstīm. Starptautiska biennāles žūrija dalībai biennāles konkursa izstādē izvēlējās 110 ārvalstu mākslinieku un 26 Latvijas mākslinieku darbus. Savukārt no 136 mākslas darbu autoriem žūrija izvēlējās sešus ārvalstu un sešus Latvijas nominantus, kas pretendē uz apbalvojumu.

No Latvijas kermaiķiem uz Martinsona balvu pretendē – Juta Rindina, Elīna Titāne, Dainis Pundurs, Valda Podkalne, Ieva Bertašūtei-Grosbaha un Skuja Braden, starptautiskie nominanti ir Jūlija Safera un Marī Hozē Komelo (abi Vācija), Emīrs Tokešs un Hasan Sabazs (abi Turcija), Vinēts Kackers (Indija) un Beatrijse van Rēdena (Nīderlande).

Izstādes kurators ir keramiķis, mākslas zinātnieks Valentīns Petjko.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+