×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. oktobris, 2012
Drukāt

Martinsons: Šogad “VEF Rīga” komandai izvirzīti agresīvāki mērķi

LETALETA

Latvijas čempionvienībai basketbolā “VEF Rīga” šogad izvirzīti agresīvāki mērķi nekā citus gadus, tomēr gan vienības vadība, gan spēlētāji uzskata, ka tie ir sasniedzami.

Gaidāmajā sezonā “VEF Rīga” piedalīsies Eiropas kausa izcīņā, VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) turnīrā un Latvijas Basketbola līgā (LBL).

“Šī gada mērķi komandai izvirzīti agresīvāki nekā citas reizes. Spēlēsim divos starptautiskos turnīros, kas ir mūsu prioritāte, bet arī LBL pati par sevi ir svarīga,” pirmssezonas preses konferencē pirmdien teica kluba prezidents Māris Martinsons. “VTB līgā komandai trāpījusies ļoti smaga grupa, kas ļaus pašiem sevi lieliski novērtēt.”

“Eiropas kausā mums jāiekļūst astotniekā, VTB līgā jāsasniedz izslēgšanas spēlēs, bet LBL uzdevums būs uzvarēt trešo gadu pēc kārtas,” izvirzītos uzdevumus atklāja Martinsons.

“Starpsezonā centāmies saglabāt komandas latviešu kodolu, kas man par lielu prieku arī izdevās. Tāpat komandā atstājām pagājušās sezonas lietuviešu leģionārus, kuri sevi jau ir apliecinājuši,” teica “VEF Rīga” komandas galvenais treneris Ramūns Butauts. “Ar amerikāņu leģionāriem īpaši esam pastiprinājuši aizsardzību. Lielas cerības liekam uz Ērlu Roulendu, kurš ir izteikts pieredzes bagāts līderis.”

“Roulenda aizstājējs Lūks Loukss ir nākotnes cerība, un tāpēc esam noslēguši divu gadu līgumu,” stāstīja Butauts. “Savukārt Viljams Denjelss ir fiziski spēcīgs trešais numurs, kuram jābūt mūsu trumpim uzbrukumā. Tāpat esmu drošs, ka labi palīgi, iesaistoties spēlē no soliņa, būs Artūrs Strēlnieks un Lauris Blaus. Izvirzītie uzdevumi ir ļoti augsti, taču realizējami.”

“Gatavošanos jaunajai sezonai sākām ar pilnu leģionāru sastāvu, kas ir ļoti liels retums,” pozitīvu iezīmi atklāja “VEF Rīga” kapteinis Kristaps Janičenoks. “Tas ir spēcinājis komandas mikroklimatu, un ar lielu nepacietību gaidām sezonu, lai pierādītu savas spējas un sasniegtu izvirzītos uzdevumus.”

“VEF Rīga” komanda atklāja, ka pagājušo sezonu tā sāka ar 2,5 miljonus eiro (1,7 miljonus latu) lielu budžetu, kas sezonas gaitā pieauga līdz 2,7 miljoniem eiro. Savukārt šo sezonu vienība sākusi ar gandrīz trīs miljonus eiro (2,1 miljonu latu) lielu budžetu.

Tāpat “VEF Rīga” oficiāli apstiprinājusi, ka segs pusi no U-18 izlases izmaksām dalībai LBL, jo komandu lielā mērā veido “VEF Kadeti” sastāvs.

Butauts atklāja, ka vēlējies komandā paturēt Sandi Valteru, tomēr izteikto piedāvājumu pieredzējušais spēlētājs noraidījis, stāstot, ka meklēs izdevīgāku piedāvājumu. “VEF Rīga” vadība kategoriski noliedz konflikta esamību starp spēlētāju un klubu.

Savukārt, runājot par iespējamo Riharda Kuksika, kurš vēl joprojām ir bez kluba, piesaistīšanu, Butauts piekrita, ka vietējie spēlētāji vienmēr bijusi prioritāte, tomēr viņš neuzskata, ka spēlētāja tirgus cena atbilst viņa sniegumam laukumā.

Tāpat “VEF Rīga” komanda šosezon vēlējusies sastāvā atgūt Artjomu Parahovski, tomēr tas neesot bijis iespējams finansiāli. Komandas komplektācija šobrīd esot pabeigta, tomēr netiek izslēgta iespēja laika gaitā pastiprināt garo galu.

Kā ziņots, LBL pirmās divīzijas finālsērijā “VEF Rīga” pagājušajā sezonā otro reizi pēc kārtas spēkojās ar “Ventspils” komandu, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar rezultātu 4-1.

Jauno sezonu “VEF Rīga” sāks trešdien, kad LBL atklāšanas mačā Madonā sacentīsies ar “Latvijas Universitātes” (LU) vienību. Arī šosezon “VEF Rīga” komanda LBL mājas spēles aizvadīs reģionos, apgūstot arī iepriekš neapmeklētas pilsētas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+