×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
18. jūnijs, 2017
Drukāt

Martinsonu un vēl 13 personas tur aizdomās par 800 000 eiro nesamaksāšanu nodokļos (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Visbargākais cietumsods – no 3 līdz 5 gadiem ilga brīvības atņemšana – pēdējos piecos gados piespriests vien diviem nodokļu nemaksātājiem.

Finanšu policija lūdz sākt kriminālvajāšanu pret pazīstamo uzņēmēju Māri Martinsonu un vēl 13 personām par finanšu noziegumiem. Tiesībsargi atklājuši, ka organizētā grupa darbojusies būvniecības sfērā un nav maksājusi valsts budžetā pievienotās vērtības nodokli. Ar sarežģītu shēmu palīdzību nauda vēlāk atmazgāta.

Sākotnēji finanšu policisti uzskatīja, ka valstij nodarīti četri ar pusi miljoni eiro lieli zaudējumi. Tomēr izmeklētājam izdevies iegūt pierādījumus par 800 tūkstošiem. Vēl zināms, vai arī šos līdzekļus izdosies atgūt, jo aizdomās turēto personu manta nav arestēta. Jaunnedēļ prokuratūrai jāuzrāda pirmās apsūdzības.

Finanšu policija 2014.gada vasarā veica kratīšanu kādā būvniecības uzņēmumā. Tiesībsargi tolaik ziņoja, ka pārtraukuši PVN krāpnieku grupējuma nelikumīgo darbību.

Grupējumā darbojušās 14 reāli strādājošas firmas, bet noziedzīgas shēmas īstenošanai speciāli nodibināti un izmantoti vairāk nekā 60 fiktīvi uzņēmumi.

Grupa finanšu noziegumos iesaistījusi radiniekus un tuvus paziņas, un valsts budžetā neiemaksātos miljonus izmantojusi greznas dzīves nodrošināšanai – pērkot ekskluzīvus auto un dārgus īpašumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+