×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

Marts bijis asiņainākais Sīrijas konflikta mēnesis

LETA/AFPLETA/AFP

Martā Sīrijas konfliktā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 6000 cilvēku, līdz ar to pagājušais mēnesis kļuvis par asiņaināko divus gadus ilgstošā Sīrijas konflikta gaitā, pirmdien pavēstīja Londonā bāzētā Sīrijas aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR).

“Martā nogalināti vismaz 6005 cilvēki. Kopumā [dzīvību zaudējuši] 2080 civilisti, viņu vidū ir 298 bērni, kas nebija sasnieguši 16 gadu vecumu. Bojāgājušo vidū ir 291 sieviete,” sacīja SOHR direktors Rami Abdelrahmans.

Atbilstoši SOHR metodikai par civilistiem tiek uzskatīti arī visi mierīgie iedzīvotāji, kas ar ieročiem rokās karo valdības pretinieku pusē.

Martā dzīvību zaudējuši 2074 nemiernieku karotāji, arī 86 Sīrijas valdības armijas dezertieri. Bojāgājušo vidū ir arī 588 nemiernieki, kuru vārdus SOHR nav spējusi noskaidrot, arī “liels skaits” ārzemju karotāju, skaidroja Abdelrahmans.

Kritušo vidū ir 1464 Sīrijas valdības armijas karavīri.

Vēl 387 bojāgājušo identitāti SOHR nav izdevies noskaidrot.

Atbilstoši ANO janvārī izplatītajām aplēsēm bojāgājušo skaits Sīrijas konfliktā pārsniedzis 70 000, savukārt ASV valsts sekretārs Džons Kerijs februārī, atsaucoties uz saūdarābu datiem, sacīja, ka konfliktā dzīvību zaudējuši 90 000 cilvēku.

Abdelrahmans tagad skaidro, ka atbilstoši SOHR aplēsēm konfliktā līdz šim dzīvību zaudējuši 62 594 cilvēki.

Kā Damaskas, tā opozīcijas pārstāvji izteikušies, ka apsver miera sarunu iespēju, tomēr nekādas naidīgo pušu tikšanās pagaidām nav izdevies sarīkot.

Sīrijas Nacionālās koalīcijas (SNK) līderis Ahmeds Muazs Hatibs nule kā paudis pārliecību, ka Sīrijas krīzē ir iespējams panākt politisku noregulējumu.

Viņš arī norādījis, ka ir ar mieru piedalīties sarunās Damaskā, ja vien Sīrijas režīms apliecinās, ka tā nodomi ir patiesi, vēsta tīmekļa izdevums “Damas Post”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+