Latvijā
Kriminālziņas

“Tas ir vienkārši briesmīgi…” Mārupē nogalināts advokāts un bijušais tiesnesis Bērziņš2

Foto: Pexels.com

Ziņa papildināta pl.11.32 ar jaunāko Valsts policijas informāciju un ZAP viedokli.

Mārupē nogalināts advokāts un bijušais tiesnesis Uldis Bērziņš, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Sākotnējā informācija liecina, ka 1972.gadā dzimušais Bērziņš mājās pārsteidzis laupītājus un notikušais, visticamāk, nav saistīts ar advokāta darbību.

Toreizējais Administratīvās apgabaltiesas tiesnesis Bērziņš advokāta zvērestu nodeva 2008.gadā, liecina aģentūras LETA arhīvs.

VP šodien plkst.12 sasaukusi preses konferenci par Mārupē nogalināto Bērziņu.

VP aģentūru LETA informēja, ka preses konference notiks par sestdienas vakarā notikušo bruņoto laupīšanu Mārupē kādā privātmājā, kā rezultātā viena persona zaudējusi dzīvību.

Informāciju par notikušo sniegs Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Latvijas Zvērinātu advokātu padomes (LZAP) priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska Mārupē nogalināto advokātu Uldi Bērziņu raksturo kā augstas klases profesionāli, par kura darbību nekādas sūdzības nav saņemtas.

Kaminska aģentūrai LETA teica, ka padomei par Bērziņa slepkavību ir pieejama tikai publiska informācija.

“Tas ir vienkārši briesmīgi, jo no savas puses varu pateikt, ka kolēģis ir ārkārtīgi augstas klases profesionālis. Viņš augsti turēja savu advokāta un jurista vārdu. Kopš viņa pievienošanās advokatūrai 2008.gadā par viņu nekādi iebildumi no tiesu varas, tiesībsargājošām iestādēm, privātpersonām un kolēģiem nav saņemti,” uzsvēra Kaminska.

Padomei nav informācijas, ar kādām lietām Bērziņš strādājis.

Iespējams, ka viņš vairāk darbojies administratīvajās, komerclietās un civillietās.

Saistītie raksti

Patlaban padome sēdi nevarot sasaukt, jo daudzi padomes locekļi ir atvaļinājumos, tāpēc iztrūkst kvoruma.

Jau ziņots, ka pēdējais gadījums Latvijā, kad nogalināts advokāts, notika pērn maijā. Toreiz, 2018.gada 30.maija rīta, tika nošauts advokāts un maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

LA.lv