×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Mārupes biogāzes ražotnes strādnieku nāvē, visticamāk, vainojams darba devējs

Foto: Karīna MiezājaFoto: Karīna Miezāja

Pērn novembrī SIA “Zaļā Mārupe” bojā gājušo divu darbinieku nāvē, visticamāk, vainojams ir darba devējs. Tas izriet no Valsts darba inspekcijas (VDI) pārbaudes, kurā secināts, ka bojā gājušie darbinieki darba drošības noteikumus nav pārkāpuši, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

LTV vēstīja, ka pērn 3.novembra pēcpusdienā uzņēmuma ražotnē Jaunmārupē gāja bojā divi darbinieki – Kristaps Circenis un Mārtiņš Vilguts. Abi vīrieši devās iekšā vienā no ražotnes tvertnēm, lai to iztīrītu, ko abi darbinieki darījuši pēdējos divus mēnešus. “[..] Viņiem draudēja – ja jūs netiksiet galā, jūs atlaidīs. Visus!” tagad LTV stāstīja bojāgājušā strādnieka sieva Kristīne Circene.

Uzņēmuma vadība nākamajā dienā pēc traģēdijas žurnālistiem teica, ka mirušie paši vainojami nāvē, jo iegāja telpā, kur nedrīkstēja iet, un rupji pārkāpa drošības noteikumus. “Tur viņiem nebija jābūt!” apgalvoja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kaspars Brunovskis.

Pēc liecinieku iztaujāšanas un dokumentu pārbaudes VDI atzinumā būs pausts pretējais – darbinieku nāvē, visticamāk, vainīga ir uzņēmuma vadība.

“Mēs esam primāri konstatējuši cēloņus, un darbinieku vainu neesam konstatējuši, kas arī būs slēdzienā,” atklāj VDI Rīgas reģionālās darba inspekcijas vadītāja Baiba Puķukalne. “Visdrīzāk šajā slēdzienā atbildība gulsies uz darba devēju. Šie cilvēki strādāja ļoti riskantā vietā, un darba devējs neaprēķināja visus riskus.”

Uzņēmuma “Zaļā Mārupe” valdes priekšsēdētāja Kaspara Brunovska viedokli par šo VDI slēdzienu LTV iegūt nebija iespējams – viņš neatbildēja ne uz e-pastu, ne īsziņām, ne telefona zvaniem.

Mirušo darbinieku ģimenes atzīst, ka pretēji solītajam uzņēmums par bāreņos palikušajiem bērniem neinteresējas, tāpēc pabalstu bez apgādniekiem palikušajiem pieciem bērniem nāksies piedzīt tiesā.

Jau vēstīts, ka novembra sākumā SIA “Zaļā Mārupe” biogāzes stacijā, saelpojoties biogāzi, dzīvību zaudēja 40 gadus vecais biogāzes stacijas vadītājs Mārtiņš Vilguts un viņa palīgs 28 gadus vecais Kristaps Circenis. Vēl viens uzņēmuma darbinieks pēc gūtā šoka ievietots slimnīcā.

SIA “Zaļā Mārupe” biogāzes stacija pie Mārupes siltumnīcu kompleksa Pierīgā darboties sāka 2012. gadā. SIA “Sabiedrība “Mārupe”” ir mātes uzņēmums, kas ar biogāzes stacijas darbības sākšanu izveidojis bezatlikumu tehnoloģiju. Proti, siltums nonāk siltumnīcā, elektroenerģija – pie patērētājiem, bet izejvielas tiek iegūtas no lauksaimnieciskās ražošanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+