×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. augusts, 2013
Drukāt

Mārupes MTB maratonā startēs arī UCI ranga vicelīderis

steffen_thum2

SMScredit.lv Mārupes MTB maratonā, kas šogad ir vienīgās UCI kalendārā iekļautās starptautiskās kalnu divriteņu sacensības Latvijā, startēs tādas riteņbraukšanas zvaigznes kā vācieši Stefens Tūms un Simons Gegenheimers, kā arī itāļi Marcio Deo un Masimo Debertolis.

Pašreiz Stefens Tūms ieņem otro vietu UCI (Starptautiskās riteņbraukšanas federācijas) MTB sērijas kopvērtējumā, bet viņa komandas biedrs Simons Gegenheimers ierindojas 17. pozīcijā. Itāļu sportists Marcio Deo pašreiz UCI MTB sērijas kopvērtējumā ir 19. vietā, bet viņa komandas biedrs Masimo Debertolis – 20. vietā.

Pērn Stefens Tūms startēja SMScredit.lv Jūrmalas MTB maratonā, bet diemžēl dēļ savainojuma sportistam toreiz izdevās ieņemt tikai 13. vietu. Šoreiz Stefens Thums ir ideālā fiziskā formā un cer uz veiksmīgāku startu Mārupes MTB maratonā. „Sacensībās Latvijā startēju ar skaidru mērķi pakāpties no pašreizējās otrās pozīcijas UCI MTB sērijas kopvērtējumā uz pirmo. Uz sacensībām Mārupē ieradīšos tūlīt pēc Grand Raid sacensībām, kas norisināsies no 23. līdz 24. augustam Šveicē. Šajās sacensībās mani sagaidīs diezgan kalnaina trase un tās būs diezgan enerģiju prasošas, līdz ar to man praktiski nebūs atelpas brīža, lai sagatavotos sacensībām Mārupē. Mans komandas biedrs Simons Gegenheimers Latvijā gan ieradīsies savlaicīgi, lai izpētītu trasi un varētu man dot padomus par to, kā veiksmīgāk šeit nostartēt,” Stefens Tūms cer, ka viņam spēkes pietiks visai nedēļas nogalei. 

Apņēmības pilns pacīnīties par uzvaru ir arī Marcio Deo: „Mēs ar komandas biedru Masimo Debortolis centīsimies parādīt labu sniegumu. Rēķināmies, ka būs sīva cīņa par uzvaru ar Tūmu un Gegenheimeru, bet nedrīkst aizmirst arī par spēcīgajiem Latvijas un Igaunijas sportistiem.”

 

Arī starp sievietēm sagaidāma sīva konkurence

 SMScredit.lv Mārupes MTB maratonā Latviju pārstāvēs sportistes Dana Rožlapa, Lija Laizāne, Madara Fūrmane, Ingrīda Šmite un Maija Platace.

Kā galvenā konkurente jāmin pieckārtējā Ungārijas nacionālā MTB maratona čempione Estere Dosa. Kā labākie sportistes panākumi minami – 10.vieta 2012. gada Eiropas čempionāta MTB maratonā elites grupā, kā arī 8. vieta 2012. gada UCI maratona pasaules seriāla kopvērtējumā.

 Par izvēli startēt SMScredit.lv Mārupes MTB maratonā Estere Dosa saka: „Man īpaši tuvas ir kalnu velosipēdu sacensības un, pēc tam, kad es ieraudzīju Starptautiskās riteņbraukšanas savienības kalendārā Mārupes sacensības un vēlāk apskatīju arī organizatoru mājas lapu, es nešaubīgi zināju, ka vēlos tur startēt. Mani vienmēr ir interesējusi iespēja startēt sacensībās, kas tiek organizētas šajā pasaules daļā un esmu ļoti priecīga, ka beidzot tas īstenosies dzīvē. Tā ir pirmā reize, kas piedalīšos riteņbraukšanas sacensībās Latvijā. Zinu, ka sacensībās piedalīsies arī Dana Rožlapa, kas noteikti būs spēcīga konkurente. Esmu pārliecināta, ka sacensību dalībnieku sagaidīs grūti 90 kilometri un izšķirošais moments būs tieši finiša taisnē. Centīšos izdarīt maksimālo un būt labākā starp sievietēm.”

 Tāpat Latvijas pārstāvēm konkurente būs Igaunijas pārstāve Grēte Steinburga un Krievijas pārstāve Marija Gumennaja.

 

Vēl iespēja reģistrēties Mārupes MTB maratonam sacensību dienā

SMScredit.lv Mārupes MTB maratonā būs iespēja startēt 92 km garajā sporta distancē, kā arī 47 km garajā tautas distancē. Savukārt bērni varēs izmēģināt spēkus 500m-1km garajā Maxima Favorit distancē. Starta un finiša vieta sacensībām paredzēta pie Jaunmārupes ūdens torņa. Sacensību dienā varēs piereģistrēties tautas distancei par 15 latiem un Maxima Favorit bērnu distancei par 10 latiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+