Latvijas hokeja izlases vārtsargs Edgars Masaļskis pasaules čempionāta spēlē hokejā starp Latvijas un Šveices izlasēm ”O2” arēnā Prāgā.

Masaļskis: Esam atbraukuši, lai tiktu ceturtdaļfinālā 0

Latvijas hokeja izlases uzvarā pār Šveici (2:1 papildlaikā) galvenais varonis bija vārtsargs Edgars Masaļskis, kurš nodemonstrēja lielisku sniegumu, atvairot 35 no 36 metieniem.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Masaļskis: “Visi čaļi sitās un bija prieks spēlēt. Tādās spēlēs nav svarīgi, vai es esmu labs vai kāds cits. Šodien visi cīnījās tā, kā vajag – no sirds. Īstenībā izskatījāmies labi, galvenais, ka mēs viņiem gandrīz neko paši neuzdāvinājām. Es pats nemaz nenojaušu, cik metienu atvairīju. Aizsardzības zonā tā bija labākā spēle no visām četrām. Vienmēr jau ir vieglāk spēlēt tad, kad esi vadībā vai ir neizšķirts, jo tad jūties labi, pārliecinoši. Kad sāk birt goli, tad nevienam nav prieka. Bet tā, kā šodien – kaifs, tādu maču dēļ arī spēlējam hokeju. Astoņus golus pret zviedriem, ja godīgi, ātri nespēju aizmirst, sajūtas pirms spēles nebija pārāk labas, taču beigās sanāca pārliecinoši. Kā zaudējām vārtus, īsti nesapratu, bet laikam Jānis piebakstīja. Pēc tam situ nūju pret apmali, jo bija ar slidu kaut kas noticis, bet mūsu ekipējuma menedžeris stāv un skatās atkārtojumu, mēģināju viņu sasaukt.

Pārmetumi aizsargiem vispār ir lieki, čaļi cenšas, grūti spēlēt, ja esam tik maz. Pret tādiem pretiniekiem ar sešiem aizsargiem nospēlēt deviņus periodus ir ļoti grūti.

Pirms mača ģērbtuvē nedaudz bija jūtams šīs spēles nozīmīgums. Zaudēt nevienam nepatīk, īpaši ar lieliem rezultātiem. Tāpēc ar katru spēli spriedze pieauga un kādam iznāca arī pa skarbākam vārdam. Taču viss grūtākais vēl priekšā, ar tām trim komandām nebūs vieglāk kā šodien. Centīšos vingrot tāpat kā šodien, esam atbraukuši, lai tiktu ceturtdaļfinālā. Jā, sastāvs mums nav olimpiskais, būs grūti. Taču likt mērķi palikt A grupā arī būtu stulbi. Jātiek ceturtdaļfinālā un tad viena uzvara un cīņa par medaļām. Varbūt sapņoju, taču jācenšas.

Pilsētā runā, ka es Prāgā varētu palikt uz ilgāku laiku? Čehi saka, ka tā būs, bet pats to vēl nezinu. Iespējams, taču tās ir tikai attālas runas.”

Latvijas izlase četros mačos tikusi pie diviem punktiem, A grupā gan saglabājot pēdējo, astoto vietu. Nākamā spēle 8. maijā pret Vāciju.