Sports
Hokejs

Masaļskis iesaka vecākiem, kā atraut bērnus no datoriem un telefoniem0


Edgars Masaļskis
Edgars Masaļskis
Foto: Mikus Austers

Latvijas hokeja izlases leģendārais vārtsargs Edgars Masaļskis, viesojoties nometnē Liepājā, deva padomu vecākiem, kā atraut bērnus no pārmērīgi lielās datoru un mobilo tālruņu lietošanas.

Liepājā šonedēļ norisinās jau tradicionālā starptautiskā hokeja nometne “Liepaja Hockey”. Īpašs notikums vakar bija tiem 15 jauniešiem, kuri spēlē vārtsarga pozīcijā, jo treniņos piedalījās bijušais Latvijas hokeja izlases vārtsargs, pašreizējais valstsvienības un Rīgas “Dinamo” trenera asistents Edgars Masaļskis.

“Latvijas izlases rezultāti un tas, kā Latvijas Hokeja federācija šobrīd popularizē hokeju, noteikti veicina bērnu un jauniešu interesi par hokeju. Nezinu precīzus statistikas datus, bet to, ka interese ir liela, var novērot kaut vai skatoties uz to, cik noslogotas ir ledus halles, vismaz Rīgā ledu ir grūti dabūt, ” tā par bērnu un jauniešu interesi par hokeju izteicās Edgars Masaļskis.

“Liepājā ir ļoti labi apstākļi treniņiem, šeit ir halle, tepat blakus baseins un profesionāls skrejceliņš, šeit ir viss, lai trenētos ne tikai uz ledus, Liepājā ir ļoti labas iespējas, lai audzinātu jaunos hokejistus,” pilsētas infrastruktūru atzinīgi vērtēja Masaļkis, kurš tieši vēju pilsētā spēra pirmos nozīmīgos soļus profesionālajā hokejā, pārstāvot “Liepājas metalurga” komandu no 1997. līdz 2002. gadam.

Runājot par to, kādēļ bērniem ir svarīgi sportot, Masaļskis uzsvēra, ka tad viņiem paliek mazāk laika nodarboties ar mūsdienu muļķībām, sēžot pie datora vai mobilajos telefonos. “Pirmkārt, svarīgākais ko iegūst bērns spēlējot ne tikai hokeju, bet jebkuru citu komandas sportu ir tas, ka

Saistītie raksti
viņš iemācās dzīvot kolektīvā, otrkārt, tas ir veselīgs dzīves veids, kā arī, tas rada vēlmi arī ārpus treniņiem iet ar draugiem paspēlēt bumbu vai kā citādi aktīvi pavadīt savu brīvo laiku.

Tādēļ ir svarīgi vecākiem mudināt savus bērnus iet sportot,” sacīja Edgars Masaļskis.

Viņš pārstāvēja Latvijas izlasi 15 pasaules čempionātos un četrās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas. Šopavasar viņš ar Mārtiņu Cipuli izveidoja savu bērnu hokeja klubu “Baltijas vilki.”

LA.lv