×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2017
Drukāt

Masaļskis: Latvijas izlase var cerēt uz kaut ko lielāku (2)

foto: lhf.lvfoto: lhf.lv

Sestdienas vakars bija emocionālākais, kāds pieredzēts “Arēnā Rīga”. Pēdējo reizi Latvijas hokeja izlases kreklu vilka Edgars Masaļskis un vairāki tūkstoši fanu cēlās kājās, lai ar ilgiem un patiesiem aplausiem lieliskajam vārtsargam pateiktu lielu paldies. Ir bijušas spilgtas uzvaras, sāpīgi zaudējumi, bet šis jau bija pāri sportam. Priekšplānā bija lielisks cilvēks, talantīgs sportists un savas valsts patriots.

Latvija pēdējā pārbaudes spēlē savu skatītāju klātbūtnē ar 4:6 piekāpās Francijai. Masaļskis, kā jau bija ieplānots, spēlēja nedaudz vairāk par diviem periodiem, ielaida piecas ripas un tad ar īpašām ovācijām devās uz soliņu. Ielaistās ripas šoreiz nav pat sekundāras, jo tas aizmirsīsies, bet Edgara ziedošanās izlasei paliks spilgtā atmiņā.

“Negribēju iztēloties, kādas būs atvadas, bet tāpat domas līda galvā, emocijas bija no paša rīta un jau vakar. Spēles laikā ar tām netiku galā, bija ļoti grūti spēlēt – galva vienu domā, kājas citu dara. Ļoti emocionāla diena, esmu šokā, ka federācija tā visu sarīkoja, liels paldies, es to nekad neaizmirsīšu,” pēc spēles žurnālistiem sacīja Edgars Masaļskis, kurš Latvijas izlasi pārstāvēja 15 pasaules čempionātos pēc kārtas.

“Man visvairāk pietrūks ģērbtuves, džeki, joku dzīšana, braukšana uz spēlēm. Mēs no tā visa procesa ķeram kaifu,” sacīja 37 gadus vecais vārtsargs. Šis pavasaris viņam ir krietni brīvāks nekā ierasts.”Mājās sakrājušies darbi, siltumnīcā zemi pats nomainīju, tādas mājas lietas. Beidzot varu bērnu vadāt uz hokeju, skolu un dārziņu. Palaist sievu pasēdēt ar draudzenēm.”

“Kad debitēju izlasē 2000. gadā, nevarēju iedomāties, ka būs tādas atvadas. Neuzskatīju sevi par supertalantu, cerēju, ka pietiekami ilgi varēšu spēlēt profesionālajā hokejā, bet 15 pasaules čempionāti – to neviens negaida. Gadu no gada darīju to, kas man patīk un nedomāju – pirmais, piektais čempionāts,” teica Edgars.

Pirms spēles viņš viens pats izslidoja uz ledus un komandas biedri uz brīdi palika pie laukuma. “Paskatījos, ka tas ir Miks Indrašis un bija skaidrs, kurš to izdarīja. Tobrīd pasmējos,” ar smaidu atminējās Masaļskis.

Kad Latvijas izlasē būs nākamais Masaļskis? “Varbūt jau ir, varbūt būs labāks – Irbe, Brodērs. Visi mūsu vārtsargi ir ļoti jauni, talantīgi un viņiem ir pa spēkam sasniegt daudz vairāk nekā man. Mani dēli? Redzēs, kā sanāks. Ļoti labi saprotu, cik grūti ir izaugt par profesionāli, bet es tikai priecātos, ja viņiem izdotos.”

Pasaules čempionātam, kas maijā risināsies Ķelnē un Parīzē, Edgars sekošot līdzi mājās ar alus kausu rokās: “Bez liekiem pārdzīvojumiem un cenšoties sirmus matus nedabūt.” Viņaprāt, Latvija veidojas ļoti laba izlase: “Šodien varēja redzēt – man negāja, bet čaļi skrēja uz priekšu un cīnījās, viņiem ir raksturs. Daudz jauni, spēcīgi puiši. Mums nevajadzētu uztraukties, bet varam cerēt uz kaut ko lielāku.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > šajā pašreizējā MZ SILES “valstī” krampjaini agonējošajos masmēdekļos (t.sk. la-vīzē u.c. taml. necilās w-bedrēs) bezcerīgi truli parazitējošajiem PRETLIKUMĪGU CENZŪRU piekopjošajiem administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 2. Edžu, paldies Tev, un lai veicas!

Draugiem Facebook Twitter Google+