Masaļskis lielisks, Džeriņam vārti ar roku, bet “Dinamo” tomēr zaudē 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē izbraukumā pirmdien aizraujošā mačā ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) piekāpās kopvērtējuma līderiem Sanktpēterburgas SKA.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Rīgas “Dinamo” labā vienīgos vārtus kuriozā veidā guva Andris Džeriņš, bet SKA rindās izcēlās Artjoms Panarins un Dinārs Hafizuļins.

Dueli aktīvāk iesāka potenciālie favorīti SKA, taču pirmajās minūtēs viņu bīstamus momentus neizveidoja, pieredzējušā Edgara Masaļska vārtus apdraudot vien no distances. Tiesa, ceturtajā minūtē lieliska iespēja atklāt rezultātu bija Mikam Indrašim, taču viņa metienu no labā stūra atvairīja vārtsargs Jevgēņijs Ivaņņikovs. Pēcāk, veicot spēka paņēmienu pret rīdzinieku aizsargu Aleksandru Jerofejevu, savainojumā iedzīvojās viens no SKA līderiem Vadims Šipačovs, kurš tikai ar komandas biedru palīdzību bija spējīgs pamest laukumu.

Lai gan pirmajā trešdaļā cīņas gaitu kontrolēja SKA, rīdzinieki centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, vienā no epizodēm Andrim Džeriņam veicot plaukstas metienu pa Sanktpēterburgas kluba vārtiem. Latvijas komanda arī perioda noslēgumā turpināja ļoti sekmīgi aizsargāties, neļaujot sāncenšiem radīt bīstamas epizodes pie Masaļska sargātajiem vārtiem.

Arī otrajā periodā starp abām komandām turpinājās skatāma spēle, taču jau piektajā minūtē SKA komandai izdevās atklāt cīņas rezultātu, kad Panarins bija precīzs pēc atkārtota metiena pa Masaļska vārtiem. Jau uzreiz pēc vārtu zaudējuma Rīgas “Dinamo” bija lieliska iespēja rezultātu izlīdzināt, kad aiz Sanktpēterburgas kluba vārtiem aktīvi nospēlēja Kaspars Saulietis, atņemot sāncensim ripu, taču viņa piespēli uz vārtu priekšu neizmantoja Pjotrs Ščastļivijs, kurš netrāpīja pa ripu.

Trešdaļas vidū pirmo noraidījumu šajā mačā nopelnīja zviedrs Līnus Videls, taču SKA – par spīti ripas kontrolēšanai – nespēja izmantot vairākumu, turklāt pēc mazākuma izturēšanas pie vairākuma jau tika rīdzinieki. Tiesa, arī tas palika nerealizēts, tāpat kā nākamais, kad klupināts tika Videls. Perioda izskaņā slovāks Marcels Hosa veiksmīgi apslidoja SKA vārtus, taču pēc tam sekojošo raidījumu uz vārtiem atvairīja Ivaņņikovs.

Jau noslēdzošās trešdaļas sākumā SKA bija lieliska iespēja dubultot savu pārsvaru, kad viens uz vārtiem izrāvās Viktors Tihonovs, taču pret viņu noteikumus pārkāpa Kristaps Sotnieks. Līdz ar to uz Rīgas “Dinamo” vārtiem tika piespriests soda metiens, taču Masaļskis Tihonova metienu atvairīja. Pēc tam mājiniekiem bija izcila iespēja tomēr pārspēt Masaļski, taču Šipačovs no vārtu priekšas nespēja pārspēt pieredzējušo latviešu vārtsargu, kurš glāba komandu.

Sanktpēterburgas komanda turpināja izdarīt spiedienu uz rīdzinieku vārtiem – lieliska iespēja gūt vārtus bija arī norvēģim Patrikam Tūresenam, taču arī viņa metienu no vārtu priekšas Masaļskis atvairīja. Dueļa 52.minūtē rīdzinieki tomēr izlīdzināja rezultātu, kad ar roku ripas lidojuma virzienu mainīja Džeriņš, bet tiesneši pēc video atkārtojuma noskatīšanās viņa gūtos vārtus ieskaitīja. Brīdi vēlāk uz Rīgas “Dinamo” vārtiem tika piešķirts vēl viens soda metiens, kad Georgijs Pujacs neatļauti traucēja Jevgēņijs Dadonovs, kurš gan pēcāk sekojošo “bullīti” nerealizēja, jo Masaļskis viņa metienu atvairīja ar kājsargu.

Pamatlaika noslēgumā starp komandām turpinājās aktīvs un ar izdevībām bagāts hokejs, taču nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz beigām lielisku Iļjas Kovaļčuka piespēli uz pretējo vārtu pusi izmantoja Hafizuļins, kurš pārspēja Masaļski un panāca 2:1. Pēc tam latviešu vārtsargam vēlreiz nācās glābt Rīgas “Dinamo” no vārtu zaudējuma, bet pamatlaika izskaņā par spīti vārtsarga nomaiņai pret sesto laukuma spēlētāju rīdzinieki panākt izlīdzinājumu nespēja.

Šajā duelī Rīgas “Dinamo” vārtos atkal stājās pieredzējušais vārtsargs Edgars Masaļskis, bet no izbraukumā paņemtajiem hokejistiem laukumā nedevās uzbrucēji Juris Upītis un Mārtiņš Cipulis.

Savā iepriekšējā mačā Rīgas “Dinamo” piektdien sīvā cīņā ar rezultātu 4:3 uzveica Horvātijas komandu Zagrebas “Medveščak”, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju.

Uz izbraukuma sēriju, kuras ietvaros tā trešdien sacentīsies arī ar Somijas vienību Helsinku “Jokerit”, rīdzinieki devušies bez aizsargiem Krišjāņa Rēdliha un Milana Jurčinas. Rēdlihs turpina atkopties pēc smagas saslimšanas, bet Jurčina joprojām dziedē kājas muskuļa savainojumu.

Savukārt pēc šīs izbraukuma Rīgas “Dinamo” svētdien atkal uzsāks mājas spēļu sēriju, kurā tiksies ar Oskara Bārtuļa pārstāvēto Kazahstānas komandu Astanas “Baris”, Ufas “Salavat Julajev”, kurai gan pašlaik savainojuma dēļ nevar palīdzēt Artūrs Kulda, un Omskas “Avangard”.

Tikmēr SKA komanda šosezon aizvadītajās 17 spēlēs cietusi vien vienu zaudējumu, kad 3.oktobrī ar 3:4 piekāpās Mitišču “Atlant”. Pēdējās sešās uzvarētajās cīņas SKA komanda bijusi labāka ar vismaz trīs vārtu pārsvaru.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 18 punktiem 17 mačos atrodas desmitajā pozīcijā, bet no astotās vietas to šķir trīs punkti.

Tikmēr SKA ar 48 punktiem 17 mačos atrodas konferences pirmajā vietā, par trim punktiem atpaliekot Maskavas CSKA vienībai.

Starpsezona Rīgas “Dinamo” nometnē tika aizvadīta lielā neziņā, jo komandai joprojām nav ģenerālsponsora – klubu pameta galvenais naudas devējs, gāzes kompānija “Itera”. Lai arī atrisinājums sponsoru piesaistei vēl nav atrasts, pašlaik līgumi ar vienību noslēgti 22 hokejistiem. Šo hokejistu vidū kopš oktobra sākuma vairs nav uzbrucēja Vitālija Pavlova – viņš piešķirtās diskvalifikācijas dēļ šosezon nevar spēlēt, tāpēc devies uz Ziemeļameriku, kur viņa diskvalifikācija nav spēkā.

Pirms jaunās sezonas rīdzinieki aizvadīja 11 pārbaudes spēles, kuru laikā tika pie pieciem panākumiem. Pa to laiku tika izcīnīta trešā vieta Ufā notikušajā Baškortostānas Republikas kausa izcīņā, kā arī otrā vieta tradicionālajā “Latvijas Dzelzceļa” kausā.

Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam, salīdzinot ar pagājušo sezonu, paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu. Pagājušajā sezonā Prāgas “Lev” no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekamu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas “Spartak”, bet Ukrainas kluba Doņeckas “Donbass” dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.

Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi – jaundibinātā vienība “Soči” un Toljati “Lada”, kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, un Helsinku vienība “Jokerit” no Somijas.

Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē – 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim. Tā gaitā savā divīzijā komandas savā starpā tiksies četras reizes, divas reizes katra komanda spēlēs ar konferences otras divīzijas vienībām, savukārt ar otras konferences komandām sezonas gaitā aizvadīs tikai vienu spēli. Papildus tam katra komanda vēl četras spēles aizvadīs ar savas divīzijas vienībām, pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi mudinošiem apsvērumiem, kā arī četras reizes tiksies ar otras konferences pārstāvjiem, arī šeit pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi veicinošiem apsvērumiem.

Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji, bet pārējās vienības spēkosies gandarījuma turnīrā – Cerības kausā.

Rīgas “Dinamo” iepriekš aizvadīja vienu no veiksmīgākajām KHL sezonām savā vēsturē, regulāro turnīru noslēdzot Rietumu konferences kopvērtējuma piektajā vietā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-4 atzīstot “Donbass” pārākumu.