×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. septembris, 2016
Drukāt

Masaļskis no izlases aiziet ar atzinumu: “Latvijas hokejā ir liels bardaks”

foto - LETAfoto - LETA

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Edgars Masaļskis pēc Rīgā notikušā olimpiskā kvalifikācijas turnīra paziņoja par aiziešanu no Latvijas valstsvienības, vietu dodot jaunajiem vārtsargiem. Mūsu izcilais vārtsargs sarunā ar “LTV Sporta studiju” sprieda, ka turpinoties esošajam bardakam Latvijas hokejā, turpināsies arī valstsvienības rezultātu lejupslīde.

“Pienācis laiks aiziet. Esmu sagaidījis brīdi, kad vārtos ir kam stāvēt bez manis. Šo laiku izlasē esmu izdzīvojis, laiks ļaut to darīt citiem. Tas nebija spontāns lēmums, tāpēc pašam, neraugoties uz zaudējumu, ir pozitīvs garastāvoklis,” Edgars Masaļskis atzina, ka lēmums bija izdarīts vēl pirms olimpiskā kvalifikācijas turnīra.

Par savu 15 gadus ilgo karjeru valstsvienībā Masaļskis saka: “Žēl, ka nesasniedzām ar mani ko vairāk. Žēl, ka ne uz vienu pasaules čempionātu neaizbraucām labākajā sastāvā un reāli neizdevās parādīt, uz ko Latvijas izlase ir spējīga. Ar katru gadu sastāvs palika šķidrāks un šķidrāks. Ar šo sastāvu, kas spēlēja olimpiskajā kvalifikācijā, aizbraucot uz nākamo pasaules čempionātu Vācija, būtu pavisam cita bilde kā iepriekšējā čempionātā Maskavā. Mums ir labi hokejisti, bet diemžēl pēdējā laikā daudzi atsakās spēlēt. Katram ir kaut kādi iemesli, varbūt ir arī objektīvi un svarīgi. Te jautājumi jāuzdod federācijai. Sākot ar Kirovu un beidzot ar visiem darbiniekiem, kas tur ir, būtu jāuzņemas lielākā atbildība. Viņiem ir jāatrod motivācija, lai spēlētāji brauktu uz izlasi.

Latvijas izlases starts olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā bija treneru maiņas skandālu apvīts. Vai tas ietekmēja komandas startu?
“Nedaudz. Spēlē nevis treneris, bet spēlētāji. Latvijas izlase ir ļoti pieredzējusi izlase. Bija sapulce bez treneriem, paši domājām, kā spēlēt un ko darīt. Tomēr nomainīt treneri trīs dienas līdz startam ir diezgan liels ārprāts. Latvijas hokejā ir problēmas. Visi zina, ka tādas ir. Tas viss sākas no federācijas. Pēdējie lēmumi nav normāli, tam nav nekāda sakara ar hokeju. Treneru maiņas, visu laiku notiek liela apmelošana. Tas ir liels bardaks, kuru ir jāsakārto. Kamēr netiks kaut kas mainīts, šī lejupslīde Latvijas hokejā turpināsies.

“Nebūtu Kirova, nez kā būtu. Pašam ir nesaprotami, ka Latvijā tik ļoti mīl hokeju, bet neratrodas neviens ietekmīgs cilvēks, kurš grib to pārņemt un veikt pārmaiņas. Nav jau tā, ka Kirovs tur ir pienaglots ar naglām. Acīmredzot tā vieta nav interesanta,” Masaļski izbrīna hokeja sabiedrības inertums.

“Ar esošo bardaku 20 gadus noturēties pasaules čempionātā, regulāri braukt uz olimpiādēm – tas nav godīogi pret to pašu Vācijas hokeja sistēmu. Teorētiski mēs nebijām to pelnījuši,” Masaļskis atzina, ka pēc spēles ģērbtuvē starp spēlētājiem bija arī šāds atzinums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+