Masaļskis sausā, “Dinamo” uzvar čempionus 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” Ufā notiekošās Baškortostānas Republikas kausa izcīņas trešajā spēlē sestdien pārspēja līgas čempionvienību Magņitogorskas “Metallurg”.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115

Latvijas komanda bija pārāka ar rezultātu 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), bet vārtus guva Gints Meija un Miķelis Rēdlihs.

Abas komandas dueli iesāka līdzvērtīgi, taču vairākas labas izdevības izcelties bija tieši rīdziniekiem. Pirmās trešdaļas otrajā pusē teicamu iespēju neizmantoja Meija, kurš nespēja realizēt tiesnešu piešķirto soda metienu un pārspēt pretinieku vārtsargu Vasīliju Košečkinu. Tiesa, pašā perioda izskaņā Rīgas “Dinamo” tomēr izvirzījās vadībā, kad pēc lieliska Miķeļa Rēdliha slidojuma apkārt vārtiem viņa piespēli cietokšņa priekšā saņēma Meija, kurš no tuvas distances atklāja cīņas rezultātu.

Otrajā periodā Latvijas komanda daudz spēlēja mazākumā, jo pirmajās desmit minūtēs pa noraidījumam nopelnīja Ēriks Ševčenko, Kristaps Sotnieks un Krišjānis Rēdlihs. Tiesa, “Metallurg” vienība vairākumus tā arī nespēja realizēt, turklāt lieliski spēlēja arī “Dinamo” vārtsargs Edgars Masaļskis.

Jau pašā trešās trešdaļas sākumā Latvijas vienība dubultoja rezultāta pārsvaru, kad pēc cīņas vārtu priekšā 2:0 panāca Miķelis Rēdlihs. Dueļa pamatlaikam tuvojoties izskaņai, Magņitogorskas klubs pārņēma tā iniciatīvu savās rokās, bet vienā no epizodēm vienatnē pret Masaļski izrāvās Jaroslavs Kosovs, kuram gan latviešu vārtsargu pārspēt neizdevās. Pamatlaika noslēgumā atspēlēties “Metallurg” komandai traucēja sapelnītie noraidījumi, rīdziniekiem izcīnot gana drošu panākumu.

Kā zināms, pirmajā spēļu dienā ceturtdien Rīgas “Dinamo” ar 3:2 pieveica sacensību saimniekus “Salavat Julajev”, kuru rindās spēlē arī Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda, bet “Metallurg” ar rezultātu 4:1 sagrāva Sanktpēterburgas SKA.

Savukārt otrajā mačā piektdien Latvijas komanda ar 2:3 piekāpās Mitišču “Atlant”, bet “Metallurg” ar 0:2 zaudēja “Salavat Julajev”.

Turnīra noslēgumā Rīgas “Dinamo” svētdien tiksies ar Sanktpēterburgas SKA vienību.

Rīgas “Dinamo” ar sešiem punktiem trīs spēlēs nu kļuvusi par turnīra līdervienību, bet tai ar trim punktiem vienā mačā seko “Atlant”. Pa trim punktiem ir arī “Salavat Julajev” un “Metallurg”. Tikmēr SKA vienīgajā mačā pie punktiem nav tikuši.

Komandas aizvadīs viena apļa turnīru, pēc kura rezultātiem tiks noskaidrots turnīra uzvarētājs.