×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. aprīlis, 2013
Drukāt

Masaļskis trenējas par spīti sāpēm

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas hokeja izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, svētdien Ruānā aizvadīs pēdējo pārbaudes spēli pret Francijas valstsvienību.

Mūsējo galvenais treneris Teds Nolans plāno uz Franciju doties bez pirmās maiņas uzbrucējiem Mārtiņa Cipuļa, Jāņa Sprukta un Laura Dārziņa, tāpat bez aizsargiem Georgija Pujaca un Kristapa Sotnieka. Neskaidrība bija par vārtsargu Edgaru Masaļski, kurš atgūst formu pēc meniska operācijas un nav piedalījies nevienā pārbaudes spēlē. Nolans domā, ka nevajadzētu sasteigt Edgara atgriešanos vārtos, bet viņš pats gribētu uzspēlēt jau Ruānā. “Viņi grib mani pataupīt, taču jūtu – ja vēlos būt gatavs pasaules čempionātam, tad man jāpārbauda savi spēki jau Francijā. Tuvākajās dienās izlemsim,” man sacīja Edgars Masaļskis. Veicot specifiskās kustības, lielus izklupienus, celis sāpot, taču viņš trenējas ar pilnu slodzi. “Nezinu, vai man būtu jāpietaupās. Jā, sāp, taču trenējos un domāju, ka būs labi. Katrā ziņā mans optimisms pieaudzis. Ja nenotiks nekas ārkārtējs, būšu Helsinkos, taču grūti pateikt, cik daudz un kā spēlēšu.”

Latvijas hokejisti šonedēļ treniņos lielāko uzmanību pievērš taktikai. “Iepriekš daudz strādājām pie fiziskās kondīcijas uzlabošanas, puiši ielika labu spēka pamatu, bet šonedēļ norit liels darbs taktikai. Mani neuztrauc tas, ka palikusi tikai viena pārbaudes spēle, jo taktika jāapgūst treniņos, nevis spēlēs,” skaidroja Teds Nolans. Viņa rīcībā šobrīd ir visi pieejamie kandidāti. Trešdien slidot mēģināja Guntis Galviņš, kuram pirms mēneša izoperēts menisks, taču jau drīz saprata, ka nopietni trenēties nav gatavs.

Latvijas izlases kandidātiem šonedēļ palīdz aizsargam Mārim Jasam pazīstamā fizioterapeite Sofija Melnika no Vācijas, par kuras spējām viņš pārliecinājies aizvadītajā sezonā, spēlējot Hannoveres komandā “Scorpions”. Māris Jass: “Man ar muguru bija problēmas, arī ar cirkšņiem jau no jaunieša gadiem. Aizgāju pie Sofijas, viņa manu muguru ielika vietā un arī cirksni ātri sadakterēja, kopš tā laika vairs nav sāpējis. Tā pieradu, ka tagad bez Sofijas nenormāli grūti spēlēt.”

Mārim radusies doma pieaicināt viņu Latvijas izlasei. Vāciete bijusi ar mieru, piekrišanu devis arī Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans. “Melnika strādā arī ar Vācijas futbola bundeslīgas klubu “Hannover 96″. Visi viņu nemaz nevar atļauties, klīnikā pieņemšanas cena ir līdz 150 eiro stundā. Sofijai ir tikai 27 gadi, bet milzīgs talants – uzreiz pēc gaitas redz, kādi katram bijuši savainojumi,” stāsta Jass. Latvijas izlases spēlētāji par Sofiju esot sajūsmā, arī hokejistu sievas gribot tikt pie viņas uz pieņemšanu. Bija paredzēts, ka Sofija Melnika mūsējiem palīdzēs līdz sestdienai, taču komanda, iespējams, prasīs iespēju ņemt viņu līdzi uz pasaules čempionātu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+