Ziemas sports

Maskalāns: Paldies, ka policija mani pieņēma0

Foto – Juris Kalniņš

Edgars Maskalāns pēc bobsleja pilota karjeras beigām iestājies darbā Valsts policijā Valmierā.


Bez izglītības nevar

Iekšlietu ministrijas sistēmā viņš bija jau bobsleja laikā un pēc karjeras beigšanas klauvēja pie pazīstamām durvīm. “Paldies, ka pieņēma. Man ir ļoti labi kolēģi, kas pamāca, jo desmit gadu garumā nav bijis prakses, tāpēc pagrūti iejusties. Esmu operatīvās vadības nodaļas inspektors, uzklausu tālruņa zvanus, reģistrēju informāciju,” stāsta Maskalāns, kurš pirms aizvadītās sezonas nolēma beigt sportista karjeru. Viņam ir 30 gadi, pilotam šādā vecumā viss tikai sākas, taču – savainojumi.

“Esmu iestājies augstskolā, jo bez izglītības mūsdienās nekas nenotiek. Rīgas Stradiņa universitātē neklātienē studēju tiesību zinātnes. Divarpus gadus galva būs jāpamoka, bet tā jau bija arī bobsleja laikā,” teic Edgars. Fizisko formu viņš uztur, spēlējot hokeju Gulbenes komandā Vidzemes čempionātā.

Nesen Maskalāns Siguldas trasē piedalījās Latvijas bobsleja čempionātā un ar stūmēju Raivi Broku piecu ekipāžu konkurencē ieņēma ceturto vietu. “Mani uzaicināja, un piekritu. Gaidīju, ka ies grūtāk, jo vairāk nekā gadu nebiju braucis trasē, tomēr ne vainas. Nostalģija gan neradās un atpakaļ nevilka. Uzreiz atcerējos sāpes, kas jāpiedzīvo Siguldā, asās ieejas virāžās, zilumi parādījās. Nevienā citā trasē tā nav.”

Stratēģiska kļūda?

Maskalāna lēmums beigt bobslejista karjeru šķita mazliet pārsteidzīgs un ar bažām lika raudzīties gaidāmās sezonas virzienā. Taču visvairāk pieredzējušā pilota aiziešana nelika kristies komandas kopējiem rezultātiem. Pasaules kausa kopvērtējumā Oskars Melbārdis izcīnīja otro vietu gan divniekos, gan četriniekos, bet abu disciplīnu kopsummā – pirmo. Edgars bijušā komandas biedra straujo progresu sauc drīzāk par likumsakarību, nevis pārsteigumu: “Oskars jau iepriekšējā sezonā bija augšgalā, un tikai loģiski, ka tendence vēl uzlabojās. Uzvara kombinācijā zināmā mērā ir arī apstākļu sakritība – dažs konkurents kādā posmā nepiedalījās, citam kaut kur nepaveicās, taču pirmā vieta, protams, ir jāizcīna.” Pasaules kausu apritē sekmīgi iekļāvās arī jaunais Oskars Ķibermanis.

Edgars gan uzskata, ka Latvijas komanda pasaules čempionātā pieļāvusi stratēģisku kļūdu. Melbārdis startēja ar tikko nopirktajām četrinieku kamanām un ierindojās piektajā vietā, bet ar vecajām Sanktmoricā, iespējams, būtu medaļa. “Nav prātīgi upurēt pasaules čempionātu, lai notestētu bobu. Varbūt kādam otras tādas iespējas vairs nebūs, visādi taču gadās. Atņemt iespēju pacīnīties par medaļu, manuprāt, nebija pareizi.”

Edgars Maskalāns trīs reizes uzkāpis goda pjedestālā Pasaules kausa izcīņas posmos, labākais sasniegums ir uzvara aizpērn Sanktmoricā. Olimpiskajās spēlēs Vankūverā viņš divniekos izcīnīja astoto, četriniekos – 11. vietu.

 

LA.lv