×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2012
Drukāt

Maskalāns paziņo par bobsleja pilota karjeras beigām

foto: bobslejs.lvfoto: bobslejs.lv

Par aktīvo bobsleja pilota gaitu beigšanu paziņojis šī brīža pieredzējušākais Latvijas šī sporta veida pārstāvis Edgars Maskalāns, otrdien preses konferencē apstiprināja Latvijas Bobsleja federācijas (LBF) prezidents Jānis Kols.

Tāpat par karjeras beigām paziņojis kādreizējais pilots un pēdējo gadu stūmējs Mihails Arhipovs.

Gatavojoties sezonai, Latvijas izlase trenējās gan Ventspilī, gan arī Rīgā, bet vēlāk desmit dienas pavadīja treniņometnē Lillehammerē. Tajā Latvijas komandas rindās bija trīs piloti – Oskars Melbārdis, Uģis Žaļims un Oskars Ķibermanis. Savukārt Maskalāns bija devies uz Lietuvu pie savas draudzenes.

Jau ilgāku laiku ir zināms, ka Maskalānam ir kājas aizmugurējā muskuļa sastiepums. Iepriekš pats pilots izteicies, ka viņa startēšana būs atkarīga no pašsajūtas.

“Jau tagad ir zināms, ka Soču olimpiskajās spēlēs būsim jaunākā komanda pilotu ziņā. Vismaz starp spēcīgākajām valstīm nav tādu, kur pilotiem ir tikai trīs līdz četru gadu pieredze,” izteicies Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis.

Kā ziņots, aizvadītajā sezonā Latvijas sportisti vissekmīgāk startēja pasaules čempionātā četriniekiem, Maskalāna ekipāžai izcīnot sesto vietu. Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem Melbārža ekipāža bija piektā, bet Maskalāna – sestā.

Pašlaik 30 gadus vecais Maskalāns bobsleja sacensībās starptautiskā līmenī debitēja 2006.gadā, bet Pasaules kausa posmos viņš startējis kopš 2007.gada. Treniņus šajā sporta veidā Maskalāns uzsāka 2005.gadā.

2010./11.gada sezonā pēc Jāņa Miņina aiziešanas no Latvijas izlases Maskalāns kļuva par tās pirmo pilotu, bet 2011.gada janvārī Sanktmoricā viņš svinēja savu pirmo uzvaru kādā no Pasaules kausa posmiem, triumfējot četrinieku ieskaitē.

Maskalāns startējis ziemas olimpiskajās spēlēs Vankūverā 2010.gadā, divniekos un četriniekos ieņemot attiecīgi astoto un 11.vietu. Kopumā Pasaules kausa posmos Maskalāns labāko trijniekā iekļuvis trīs reizes, allaž to sasniedzot četrinieku konkurencē.

Savukārt 27 gadus vecais Arhipovs ar bobsleju nodarbojies kopš 2003.gada. Kā stūmējs viņš startēja 2006.gada olimpiskajās spēlēs Turīnā, četriniekos ieņemot 11.vietu, bet pēc četriem gadiem Vankūverā viņš jau bija pārkvalificējies par stūmēju un bija iekļauts Maskalāna ekipāžā.

Pēdējo reizi starptautiskās sacensībās Arhipovs piedalījās pagājušā gada februārī pasaules čempionātā četriniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+