×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

Maskats atsakās no operas vadītāja, bet Žagars – no padomnieka amata (papildināts)

LETALETA

Pašreizējais Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktora padomnieks muzikālajos jautājumos Arturs Maskats ir atteicies no operas valdes priekšsēdētāja amata, bet līdzšinējais operas vadītājs Andrejs Žagars noraidījis viņam piedāvāto padomnieka amatu.

 

“Ar jauno valdes sastāvu (…) es redzu lielas problēmas,” sarunā ar Latvijas Radio sacīja Maskats, norādot, ka Žagars līdz šim daudz devis un nākotnē arī daudz varētu dot operai.

Žagara devums, pēc Maskata sacītā, būtu “jāiezīmē šinī valdē”. “Ja tas tā nav, tad lai jaunā valde strādā citā sastāvā. Nevar nolikt vienos svaru kausos divas dāmas, kas ienāk no ārpuses, ar to lielo kapacitāti, ko teātrim var dot Andrejs Žagars,” Latvijas Radio uzsvēra Maskats.

“Neviens nav neaizstājams. Tas viss ir tāda ālēšanās,” tā Maskata paziņojumu Latvijas Radio komentēja kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende. Viņa norādīja, ka operas valdē nevajag divus, bet tikai vienu māksliniecisko vadītāju, un komisija šim amatam ieteica Maskatu. Savukārt Žagaram piedāvāts turpināt darbu iesāktajos projektos.

Pēc ministres sacītā, Žagars darba specifikas dēļ gandrīz pusi laika atrodas ārpus Latvijas, īstenojot savus radošos projektus. “Bet šobrīd Latvijas Nacionālās operas valdē ir nepieciešams pilns fokuss, pilns darba laiks Latvijas Nacionālās operas izaicinājumu risināšanai [..] Iespējams, operai ir pienācis laiks pēc kaut kā jauna.”

Žagars šodien preses konferencē paziņojis, ka labprāt būtu darbojies kopā ar Maskatu jaunajā valdē un ka viņš atsakās no viņam piedāvātā LNO direktora padomnieka amata. Vienlaikus Žagars kritizēja kultūras ministres lēmumu ignorēt konkursa komisijas ieteikumu apstiprināt viņu LNO jaunajā valdē, ziņo sabiedrisko mediju vienotais portāls “lsm.lv”.

Žagars noraidījis ministres kritiku par biežo prombūtni, jo “nevienā komandējumā nedodas bez ministres atļaujas”. Turklāt, pēc Žagara domām, “fiziska klātbūtne nenodrošina labu menedžmentu”. Bijušais LNO vadītājs preses konferencē uzsvēra, ka operas finanšu rādītāji pēdējā gadā tikai uzlabojušies.

Žagars apņēmies konsultēties ar juristiem par ministres lēmumu, nosaucot to par destruktīvu, un apšaubīja iespēju izveidot žūriju atkārtotam LNO mākslinieciskā vadītāja amata konkursam.

BNS atgādina, ka ilggadējais operas vadītājs Žagars ir palicis ārpus operas jaunās valdes.

Piektdien Kultūras ministrija apstiprināja jaunu valdi triju cilvēku sastāvā. LNO valdi turpmāk vadīs līdzšinējais LNO direktora padomnieks muzikālajos jautājumos komponists Maskats, tajā darbosies arī vairāku lielu uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja, Rīgas Biznesa skolas pasniedzēja Inese Eglīte un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu satura redaktore, RISEBA lektore un muzikoloģe Daina Markova.

Savukārt Žagaram, “ņemot vērā viņa ilggadējo darba pieredzi starptautiskās sadarbības veidošanā”, ir piedāvāts LNO padomnieka amats, lai nodrošinātu sekmīgu iesākto projektu pabeigšanu, operai gatavojoties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē un citiem nozīmīgiem pasākumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+