×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2013
Drukāt

Maskavā aizturēti 400 pret imigrantiem vērsto demonstrāciju dalībnieki

krievu_nac

Pēc tam, kad kāds vīrietis no Ziemeļkaukāza apgabala Maskavā nodūra etnisko krievu Krievijas galvaspilsētā svētdienas pievakarē aizsākās vardarbīgas demonstrācijas, kuru laikā policija aizturēja vairāk nekā simts cilvēkus, informē Krievijas ziņu aģentūras.

Krievijas izmeklētāji paziņojuši, ka 25 gadus veco Jegoru Ščerbakovu ceturtdien nodūra kāds iebraucējs no Ziemeļkaukāza vai Vidusāzijas apgabala. Strīds starp abiem izcēlies Ščerbakova draudzenes dēļ. Policija pagaidām nav noskaidrojusi slepkavas personību, taču tā publicējusi uzņēmumus no videokameru materiāliem, kuros redzama noziedznieka seja.

Paužot neapmierinātību ar Ščerbakova slepkavību vakar vakarā Maskavas dienvidu rajonā izgāja aptuveni tūkstoš cilvēku. Vispirms viņi devās uz kādu lielveikalu, kurā galvenokārt nodarbināti imigranti. Tur viņi izdauzīja veikala skatlogus un uzbruka apsargiem. Bet pēc tam viņu gājiens virzījās uz kādu Maskavas dienvidos esošu dārzeņu noliktavu. Maskavas policijas priekšnieks Anatolijs Jakuņins paziņojis, ka gājiena dalībnieki demonstrācijas laikā skandējuši nacionālistiskus saukļus un apgāzuši vairākas ielu malās stāvošās automašīnas.

Kad demonstranti sasniedza dārzeņu noliktavu, viņus tur sagaidīja lieli policijas spēki. Starp abām pusēm izcēlās sadursmes, policistiem mēģinot nepieļaut gājiena dalībnieku iekļūšanu noliktavā, kurā galvenokārt strādā imigranti, notikumus atstāstījis ziņu aģentūra “Associated Press” korespondents. Taču dažiem demonstrantiem izdevās pārraut policistu ķēdes un ielauzties noliktavas teritorijā. Sadursmēs pieci policisti tika ievainoti. Pēdīgi policistiem izdevās savaldīt trakojošo pūli. Saskaņā ar Maskavas policijas paziņoto pēc sadursmēm aizturēti aptuveni divsimt cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+