×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Maskavā aizturēti “vateņu marša” dalībnieki (1)

kremlis2

Maskavas policija svētdien aizturējusi “vateņu marša” – opozīcijas aktīvistu sarīkotās zibakcijas – sešus dalībniekus, arī kādu vīrieti Putina maskā, kurš bija apliets ar šokolādi, pavēstīja aktīvistu organizācija “OVD-Info”.

“Aizturētie rīkojuši “vateņu maršu”, attēlojot dedzīgus pastāvošās varas piekritējus,” vēsta organizācija. Akcija notikusi Maskavas Zvirbuļu kalnu apkaimē.

Viens no dalībniekiem bija līdz jostas vietai kails, bet viņa seju sedza Krievijas prezidenta Vladimira Putina maska. Akcijas laikā viņš turējis pasaules karti.

Kādam viņa domubiedram rokās bija plakāts ar uzrakstu “Putrioti par sastiprinājumu tiesībām”. “Garīgie sastiprinājumi” ir viens no Putina jaunās ideoloģijas jēdzieniem, kuru bieži pasākuši lietot kā varas, tā arī opozīcijas pārstāvji. Tiesa gan, pēdējie visbiežāk ironiskā nozīmē. Turklāt krievu valodā vārdi “sastiprinājumu tiesības” ir fonētiski līdzīgi vārdam “dzimtbūšana”.

Citam aktīvistam rokās bija plakāts “5.kolonna, tiekamies uz tilta”. Šajā frāzē, pēc visa spriežot, runa ir par lielo Maskavas upes tiltu, uz kura tika nogalināts opozīcijas līderis Boriss Ņemcovs.

Ukrainas krīzes laikā krievu valodā vārds “vatenis” (krieviski – “vatņik”) ir kļuvis par aizvainojošu terminu, kādā tiek dēvēti Kremļa kursa atbalstītāji.

Kā vēl pērn laikrakstam “Novaja gazeta” skaidroja pazīstamais lingvists Krievijas Tautsaimniecības un valsts dienesta akadēmijas profesors Maksims Krongauzs, uz Ukrainas krīzes fona “mums ierastie [vārdi] “kacaps”, “moskaļs” un “hohols” nevienu vairs neaizvaino, tie ir vāji”, un “tā attiecībā uz prokrieviski noskaņotiem pilsoņiem radās nosaukums “vatenis” – šeit ir ne tikai nacionāla nokrāsa, bet arī sociāla. Vatenis ir ne jau pašu augstāko sabiedrības slāņu apģērbs, tāpēc tā ir noniecināšana pēc sociālajām pazīmēm”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad es augu gandrīz katrā lielākajā Latvijas pilsētā bija krievu migrantu rajons ,tautas valodā pufaikciems.
    Tapeic ka vatenis /pufaika/ bija galvenā to atšķirības zīme.

Draugiem Facebook Twitter Google+