Pasaulē

Maskavā aizturēti vismaz 200 protestētāju 1

Protesta akcija Maskavā. Sputnik/LETA.

Krievijas policija svētdien Maskavas centrā aizturējusi vismaz 200 varasiestāžu nesankcionētas protesta akcijas dalībnieku, atsaucoties uz avotiem policijā, vēsta ziņu aģentūra TASS,

“Šobrīd aizturēto skaits sasniedzis 200,” sacīja avots, izsakoties par notikumiem galvaspilsētas centrā, kur svētdien Manēžas laukumā, netālu no Kremļa, bija sapulcējušies radikāla opozīcijas grupējuma atbalstītāji.

Iepriekš opozicionārs un organizācijas “Artpodgotovka” izveidotājs Vjačeslavs Maļcevs bija paziņojis, ka 5.novembrī Krievijā notiks revolūcija.

Viņš aicināja savus atbalstītājus iziet Krievijas pilsētu centrālajos laukumos.

Daudziem svētdien aizturētajiem bijuši naži, kastetes, gumijas ložu pistoles, vēsta TASS. Policija aktīvistus aizturējusi pēc viņu pārmeklēšanas.

Populārās radiostacijas “Eho Moskvi” žurnālists Andrejs Ježovs tviterī paziņojis, ka arī viņš aizturēts.

Žurnālists tviterī publicējis video no policijas autofurgona. Vairums aizturēto ir 20-25 gadus veci, norādīja Ježovs , kurš pats vēlāk atbrīvots bez apsūdzību izvirzīšanas.

Pirms dažām dienām Krievijas Federālais Drošības dienests (FDD) paziņoja par organizācijas “Artpodgotovka” “slepenas šūniņas” vairāku biedru aizturēšanu. “Artpodgotovka” Krievijā ir pasludināta par ekstrēmu organizāciju un aizliegta.

Maļcevs, kas sevi dēvē par nacionālistu un anarhistu, 2016.gadā nesekmīgi kandidēja uz vietu Krievijas parlamentā. Vasarā viņš atstāja Krieviju un oktobrī viņam aizmuguriski tika piemērots arests saistībā ar apsūdzībām ekstrēmismā.

Maļcevs tīmekļa vietnē “YouTube” izveidojis kanālu, kas iemantojis plašu popularitāti. Tajā publicētajos ierakstos tiek pausta politiska varasiestāžu kritika.

Maļcevs ir Saratovas iedzīvotājs, tomēr pēc tam, kad Maskavas tiesa izdeva opozicionāra aizturēšanas orderi, viņš Krieviju pamet un apmetās Parīzē.

LA.lv