Pasaulē
Eiropa

Maskavā aizturēts investīciju kompānijas “Baring Vostok” dibinātājs0

Foto: SCANPIX/Sergei Bobylev/ITAR-TASS/LETA

Maskavā aizturēts investīciju kompānijas “Baring Vostok” dibinātājs Maikls Kalvi.

Gaidāms, ka piektdien Maskavas Basmannijas rajona tiesa pieņems lēmumu par to, kādu drošības līdzekli viņam noteikt.

Pret ASV pilsoni Kalvi ierosināta krimināllieta pēc panta par krāpšanu, kas veikta organizētā grupā vai īpaši lielā apmērā, liecina Maskavas pilsētas tiesas vietnē publicētā informācija. Pēc izmeklētāja teiktā, Kalvi un citi lietā figurējošie tiek turēti aizdomās par izlaupīšanu 2,5 miljardu rubļu (33 miljonu eiro) apmērā.

Basmannijas rajona tiesa piektdien lems arī par drošības līdzekļa noteikšanu Kalvi partneriem Vaganam Abgarjanam un Filipam Delpalam.

Aizturēti arī “Baring Vostok” investīciju direktors Ivans Zjuzins, Krievijas “Norvik Bank” valdes priekšsēdētāja padomnieks, bijušais bankas “Vostočnij” valdes priekšsēdētājs Aleksejs Kordičevs un parādu piedzīšanas firmas PKB ģenerāldirektors Maksims Vladimirovs.

Izmeklēšanas iestādes lūgušas visiem noteikt drošības līdzekli apcietinājumu.

Lietas izmeklētājs piektdien Basmannijas tiesā pastāstīja, ka Kalvi 2017.gada februārī pārdevis PKB akcijas bankai “Vostočnij”, lai gan zinājis, ka PBK ir 2,5 miljardu rubļu parāds.

“Tas izraisīja faktisku līdzekļu izlaupīšanu,” sacīja izmeklētājs.

“Baring Vostok” ir investīciju kompānija, kas specializējas ieguldījumos Krievijā un NVS valstīs. 25 darbības gados tā ieguldījusi tādos Krievijas uzņēmumos kā “Vimpelkom”, “STS Media” un “Jandeks”.

LA.lv