×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
13. jūlijs, 2014
Drukāt

Maskava apsūdz Ukrainu Krievijas pilsoņa nogalināšanā (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievija svētdien, 13.jūlijā, paziņojusi, ka tās teritorijā, Rostovas apgabala Doņeckas pilsētā, sprādzis no Ukrainas puses raidīts šāviņš, nogalinot vienu un ievainojot divus Krievijas pilsoņus kādas dzīvojamās mājas pagalmā.

Ukraina šīs apsūdzības kategoriski noraidījusi, savukārt Krievijas Ārlietu ministrija izsaukusi Ukrainas pagaidu pilnvaroto lietvedi, apsūdzot Kijevu spriedzes eskalēšanā un paziņojot, ka notikušajam var būt “neatgriezeniskas sekas”.

Kā norādījis Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes Informācijas centra oficiālais pārstāvis Andrijs Lisenko, Ukrainas spēki, kas iesaistīti pretterorisma operācijā, nav apšaudījuši Krievijas teritoriju.

Tikmēr Krievijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka uzskata notikušo par provokāciju un “vēl vienu agresijas aktu no Ukrainas puses”. “Šis incidents liecina par ārkārtīgi bīstamu spriedzes eskalāciju pie Krievijas un Ukrainas robežas, un tam var būt neatgriezeniskas sekas, par ko būs jāatbild Ukrainai,” teikts ministrijas paziņojumā.

Ukraina iepriekš apsūdzējusi provokatīvā Krievijas teritorijas apšaudīšanā prokremliskos separātistus, savukārt pašpasludinātās Luhanskas tautas republikas pārstāvji šīs apsūdzības nosaukuši par tīšu dezinformāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Un ne tikai… Krievijas TV bijis sižets par to, ka ieņemtajā Slavjanskā ukraiņu karavīri sagūstījuši kādu “tautas republikas” atbalstošu ģimeni un… piesituši krustā viņu sešus gadus veco dēlu.
    Kaut ko tādu grūti pat iedomāties, bet laikam jau kara histērijas uzturēšanai pret Ukrainu Krievijas masu mēdijiem robežu nav. Fantāzija strādā…

  2. Pēc jaunākajām ziņām no Ukrainas ir sācies atklāts Krievijas armijas iebrukums Ukrainā. Uzskata, ka tas ir Putina-Merkeles nupat noslēgtā pakta sekas. Kādreiz PSRS un Vācija sadalīja Poliju, tagad tiek dalīta Ukraina. Tas, protams, ir Ukrainas Maidana aizstāvju viedoklis, kas var nesakrist ar oficiālo. Tomēr, simptomātisks ir dažu prokrievisko Rietumvalstu viedoklis, ka Ukrainai ir jāuzsāk sarunas ar bruņotajiem bandītiem tās Austrumos.

  3. … AGRESIJAI NAV JAKAUNAS JO TA NEPZIST NE ETIKU NE MORALI … !

    … Vai atkartojas Somijas eksemplars, kad pari kadai sauszemes Somijas ‘pussalai’ ar noluku raiditie pasas CCCP artilerijas savieni bija par iemeslu iesakt karu …!?

    • Pareģojumi par Krieviju no rīdzinieka Andreja Čanguļa atmiņām. Tie bija publicēti avīzē Nacionālā Neatkarība 1993.gada 7. – 13.aprīlī. Vēlāk šis raksts iekļauts grāmatā par Eiženu Finku, taču no tā izņemtas šī un vēl divas citas vietas. Citēju: „Finks vairākkārt runāja tieši par Krievijas nākotni. Reiz viņš teica: „Kā reiz sabruka cariskā Krievija, tā sabruks komunistu Krievija. Tas tāpēc, ka krievs vienmēr bijis tautu slepkava un zaglis. Ļaunums vienmēr nāk darītājam atpakaļ. Tu to piedzīvosi un redzēsi. Krievu komunisms ir iznīcinājis miljoniem nevainīgu cilvēku, un visa pasaule runās, cik milzīgi šie upuri bijuši.” Vēl citreiz Finks teicis: „Tu pats redzēsi – varenā Krievija sabruks kā kāršu namiņš. Tautas, kas tajā un ap to dzīvo, tikko tiks brīvas, tā saplēsīs Krieviju gabalos! Tautas, kas bijušas zem Krievijas jūga, kolīdz tās mazliet nostiprinās pašas savu iekšējo varu, trieks krievus ārā no savām zemēm. Un viņi to būs pelnījuši. Pēdējās Krievijas robežas es redzu tikai ap Maskavu, Ļeņingradu un Baltkrieviju. Tur paliks visi lielie mahinatori, kuri negribēs strādāt, un viņi kļūs pēdējie nabagi. Tad, meklējot labāku dzīvi, krievu tauta izklīdīs pa visu pasauli.” Cits Finka citāts: „Es redzu, ka Maskava nogrims… Būs milzīgs sprādziens, kas satricinās visu Krieviju. Miljoniem cilvēku ies bojā…” Avots – kopets kkur spokos

Draugiem Facebook Twitter Google+