×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

Maskava: ASV finansējums demokrātijas atbalstam Krievijā rada problēmas

demokratija

ASV finansējums Krievijas organizācijām, kas atbalsta demokrātijas izplatīšanos, ir kļuvusi par problēmu Vašingtonas un Maskavas attiecībās, atzinis Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs.

“Šīs aktivitātes ir sasniegušas tādu apjomu, ka ir pārvērtušās par problēmu mūsu attiecībās,” norādīja viceministrs. “Mēs esam tiešām satraukti par to, ka Vašingtona Krievijā finansē zināmus grupējumus.” Abas puses ir debatējušas par Maskavas sūdzībām, un Vašingtona ir centusies sniegt plašākas detaļas par to, kuras organizācijas saņem finansējumu un no kā, sacīja Rjabkovs. Tomēr viņš norādīja, ka šie jautājumi joprojām rada spriedzi attiecībās. “Šo aktivitāšu mērogi ir diezgan nozīmīgi,” sacīja Rjabkovs.

Putins vairākkārt kritizējis Vašingtonu, ka tā izmanto savu demokrātijas atbalsta programmu, lai Krievijā finansētu protestus pret viņa atgriešanos prezidenta krēslā. Krievijas televīzija arī pievērsusi pastiprinātu uzmanību tam, ka ASV vēstnieks Maikls Makfols pēc ierašanās Maskavā pirms diviem mēnešiem ticies ar Putina pretinieku nometnes aktīvistiem. Makfols skaidro, ka šīs sanāksmes ir daļa no Vašingtonas Krievijas divu joslu politikas, kuras ietvaros tiek atbalstīti demokrātijas jautājumi un ciešas attiecības ar Maskavu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+