Mobilā versija
+7.0°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
27. marts, 2015
Drukāt

Maskavā atklās scenogrāfa Andra Freiberga izstādi

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Maskavā no piektdienas būs skatāma scenogrāfa Andra Freiberga izstāde “Andris Freibergs. Scenogrāfija”, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē sekretariāta pārstāve Linda Jākobsone.

Izstāde būs skatāma A.A.Bahrušina Valsts centrālajā teātra muzejā līdz 10. maijam.

Freibergs kopš debijas 1965.gadā veidojis skatuves iekārtojumu vairāk nekā 200 izrādēm Latvijas Nacionālajā operā un vadošajos Latvijas teātros, kā arī Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Vācijā, Venecuēlā, Armēnijā, Turkmenistānā un Krievijā. Kopš 1992.gada viņš ir LNO galvenais mākslinieks. Būdams Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs kopš 1971. gada un Scenogrāfijas katedras vadītājs kopš 1994. gada, Freibergs izaudzinājis jau vairākas jauno scenogrāfu paaudzes.

Viņš ir saņēmis virkni apbalvojumu, tostarp Triju Zvaigžņu ordeni (2003), Igaunijas labākā scenogrāfa balvu (2003), septiņas Spēlmaņu nakts balvas par labāko scenogrāfiju un vienu par labākajiem kostīmiem, Itālijas augstāko teātra balvu “Il Premio Ubu” (2010) un citas.

Uz Maskavu ceļo izstāde, kas 2013. gadā bija skatāma Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā Rīgā par godu Freiberga 75 gadu jubilejai.

Freiberga izstāde Maskavā iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā.

Pievienot komentāru

Objektu Dobelē saista ar 11. septembri; dome aicina nedramatizēt (5)Sociālajos tīklos izraisījusies diskusija par Dobeles pilsētas domes fasādeis piestiprināto lidaparāta astes daļas mulāžu, kas daļai vērotāju likusi atcerēties 11. septembra notikumus ASV. Domes pārstāve Dzintra Matisone aicina šo instalāciju skatīties kontekstā ar ikgadējo Lielo sniegavīru saietu un nesaistīt ar traģēdijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+