×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. februāris, 2012
Drukāt

Maskavā atklāta izstāde par Rīgas jūgendstilu

Foto - LETAFoto - LETA

Maskavas Centrālajā Arhitektu namā atklāta izstāde “Rīgas jūgendstila arhitektūra”, aģentūru BNS informēja Latvijas vēstniecības Krievijā pārstāve Maija Bišofa. Izstādi atklāja Latvijas vēstnieks Krievijā Edgars Skuja un Maskavas Arhitektu savienības prezidents Viktors Logvinovs.

Izstāde apmeklētājiem dos iespēju iepazīties ar bagāto jūgendstila arhitektūras mantojumu Rīgā. Tieši jūgendstila arhitektūra Rīgas vēsturiskajā centrā līdz ar samērā neskarto viduslaiku un vēlāko pilsētbūvniecisko struktūru, kā arī 19.gadsimta koka arhitektūru ir unikāla vērtība. Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs 1997.gadā tika iekļauts UNESCO Pasaules Mantojuma sarakstā, uzsver vēstniecība.

Izstādi veido 31 panelis ar krāsainām fotogrāfijām – ēku kopskatiem, detaļām un projektu rasējumu reprodukcijām. Ekspozīcijai izvēlēti objekti, kas Rīgas jūgendstila arhitektūru atspoguļo visā tā daudzveidībā, izņemot eklektiski dekoratīvās celtnes. Izstāde eksponēta daudzās Eiropas valstīs. Izstādes kurators ir Rīgas Tehniskās universitātes profesors Jānis Krastiņš.

Ekspozīcija Maskavā būs apskatāma līdz 10.februārim, un tās apmeklētājiem būs iespēja iepazīties arī ar tūrisma informāciju par Latviju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+