×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Maskavā atklāts spīguļiem rotāts “Rīgas egles namiņš” (6)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien Maskavā Revolūcijas laukumā Ziemassvētku festivāla “Ceļojums Ziemassvētkos” ietvaros atklāts “Rīgas egles namiņš”. Turpmāko mēnesi namiņa un festivāla apmeklētājiem tiks piedāvāta plaša Latvijas kultūras programma, kā arī iespēja nobaudīt latviešu virtuves ēdienus, informē pilsētas pašvaldībā.

Oficiālajā “Rīgas egles namiņa” atklāšanā piedalījās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Maskavas valdības ministrs Sergejs Čerjomins, Rīgas Tūrisma Attīstības biroja valdes locekļi Vita Jermoloviča, Maksims Tolstojs un vairākas citas amatpersonas. Atklāšanas dalībnieki varēja nobaudīt latviešu virtuves bagātības, kā arī vērot tautas deju kolektīva “Teiksma” priekšnesumu.

“Šajā namiņā turpmākās četras nedēļas tā apmeklētājiem stāstīsim par Rīgu, Ziemassvētku tradīcijām Rīgā un Latvijā, kā arī iepazīstināsim ar leģendu par Rīgu kā pirmās dekorētās Ziemassvētku eglītes dzimšanas vietu. Domāju, ka darba būs daudz, jo šis festivāls vietējo iedzīvotāju un arī ārvalstu tūristu vidū ir ļoti populārs – to ik gadu apmeklē vairāki miljoni cilvēku,” stāsta Jermoloviča.

“Rīgas egles namiņā” būs izvietota arī Rīgas spēle, pie kuras ikviens apmeklētājs varēs nofotografēties.

Līdzās “Rīgas egles namiņam” festivāla apmeklētāji kopā ar Rīgas amatu meistariem varēs piedalīties dažādās meistarklasēs, brīvdienās ar Rīgas rūķiem apgleznot porcelāna rotājumus, izkalt laimes monētu un piedalīties dažādās citās aktivitātēs.

Tirdziņā darbosies arī “Rīgas virtuve”, kas apmeklētājiem piedāvās nobaudīt tādus ēdienus kā pelēkie zirņi ar speķi, burgeru “Rīgas stils”, zirņu zupu ar žāvējumiem, dažāda veida pīrādziņus, karstvīnu, kūkas “Vecrīga” un citus ēdienus.

Sešos gadatirgus namiņos tiks piedāvāta 16 Latvijas kompāniju un amatnieku produkcija. Līdzās Rīgai festivālā piedalās arī Strasbūra, Prāga, Kopenhāgena, Brisele un Ženēva.

Festivāls norisināsies no 12.decembra līdz nākamā gada 15.janvārim.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. krievnacistu līdzskrējējs, pielīdčjs un lišķis tfu !

  2. Reklamē ,ko tad tu guli.

  3. Kur vēl, kurā vēl valstī, Ušakovs ir atklājis šādu namiņu?

  4. latvieši māk dirsa list

  5. Rīgu vajadzētu vairāk rietumpusē reklamēt, ar Krieviju tikpat nekāda stabilitāte nav gaidāma un ko gan tur piesaistīs? Vēl vairāk krievus no kuriem pēc tam nevarēs tikt vaļā?

  6. Tas namiņš tads krievisks izskatās….Nezinu vai bija atļauts pašiem izvēlēties kā izdaiļot vai bija jāpiekrīt apmesties tādos namiņos ,kādus izdalīja….Būtu labi žurnālistiem pajautāt.Bet savādāk viss zilā kas nebūt nav latviskā krāsa…Mums vairāk dzeltenā ,zalā vai brūnā krāsa…Speciālisti precīzāk pateiktu.Taču noteikti ne zilā!!!Tā jau jauki ka tiek rādīts ko varam,bet ja jau tik liela delegācija brauca,tad varēja arī kādu īstu specialist paņemt.

Draugiem Facebook Twitter Google+