×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2015
Drukāt

Maskavā atrod apslēpto mantu – 20. gadu sudraba monētas

Foto: VDNH.ruFoto: VDNH.ru

Celtnieki, liekot kabeli Maskavas bijušās Tautas sasniegumu izstādes teritorijā, šonedēļ atraduši “apslēpto mantu” – lielu daudzumu PSRS 20. gadu sudraba monētu. Atradums Krievijas medijos atkal uzvilnījis runas par bagātībām un to meklētājiem. Abu šajā valstī netrūkstot.

Ekskavatora kausa Maskavā izceltā manta ir Padomju Krievijas “Jaunās ekonomiskās politikas” jeb “NEPa” laikos 1921. – 1924. gadā kaltās 15, 20 un 50 kapeiku monētas, trīs kilogramu kopsvarā. Tautā par “belončikiem” sauktās naudiņas noglabātas īpašos papīra cilindros, kas gadu gaitā izjukuši.

Paslēpšanas laiks nav zināms. Atradums nodots varas iestādēm. Saskaņā ar Krievijas likumdošanu, tādos gadījumos puse bagātības pienākas valstij, bet otru pusi vienādās daļās sadala starp mantas atradēju un zemes īpašnieku.

Krievijas mediji atzīmē, ka “apslēptā manta” valsts teritorijā pēc oficiālām ziņām vidēji tiek atrasta reizi pusgadā, taču faktiski vēl biežāk, jo pastāvošie likumi neveicina legalizāciju. Visbiežāk sanāk tā, ka arī zemes īpašnieks ir valsts, tātad kopumā tā paņem 75% atraduma vērtības, bet atradējam par atlikušajiem 25% vēl nākas pacīnīties, jo procedūra nav līdz galam izstrādāta.

Krievijā ir visai daudz “melno racēju” jeb mantraču brigāžu, kas nodarbojas ar leģendāru bagātību meklēšanu nelegāli un ir arī “baltie”, tātad legālie racēji, kuru dienestā parasti atrodas zinošs jurists. Speciālisti norāda, ka valsts teritorijā zemē varētu būt apslēpts “milzīgs daudzums” dažādu monētu un citu vērtību. Tas izskaidrojams ne tikai ar vētraino vēsturi, bet arī to, ka banku sektors Krievijā sāka attīstīties vēlu un cilvēki ilgi izmantoja “zemes bankas”.

Populāri Krievijas mantraču vidū ir Piemaskavas pilsētas un ciemi, tāpat Maskavas un Okas upes krasti, arī Volgogradas un Astrahaņas apgabali, Smoļenskas apkaime. Pēdējie ir interesanti, jo saistās ar Krievijas pilsoņu kara notikumiem un “balto” kustību. Tomēr tāpat tiek meklētas vērtības, kas zudušas 18. gadsimta notikumos un 1941. gada evakuācijas haosā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+