Mobilā versija
+4.2°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
5. decembris, 2014
Drukāt

Maskavā atver grāmatu, atklāj izstādi un rāda filmu par Sibīrijas bērniem

Ārlietu ministrijas fotoĀrlietu ministrijas foto

Ceturtdien, 4. decembrī Krievijas Ārzemju literatūras bibliotēkā Maskavā tika atvērta grāmata “Sibīrijas bērni” krievu valodā, atklāta ceļojošā izstāde “Sibīrijas bērni” un rādīta dokumentālā filma “Kur palika tēvi?”, informē Ārlietu ministrija.

Pasākums tika organizēts pret latviešu tautu vērstā totalitārā komunistiskā režīma genocīda upuru piemiņai.

Atklājot izstādi, vēstniece Astra Kurme izteica pateicību fonda “Sibīrijas bērni” vadītājai Dzintrai Gekai par viņas ilggadīgo darbu, pētot un apkopojot totalitārā režīma upuru likteņus. Vēstniece uzsvēra, cik svarīgi ir neaizmirst par šiem traģiskajiem notiekumiem, jo, “tikai mācoties no pagātnes, mēs spēsim nosargāt šodienu un nākotni.”

Režisore Dz. Geka izveidojusi vairāk nekā 15 dokumentālās filmas par deportāciju un Latvijas vēstures tematiku. Dokumentālā videofilma “Kur palika tēvi?” stāsta par izsūtījumā nometnēs Sibīrijā – Vjatlagā un Soļikamskā nobendētajiem latviešu vīriem, tēviem un dēliem. Filmas pirmizrāde notika šā gada 14. jūnijā.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (68)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+