×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. decembris, 2012
Drukāt

Maskavā avarē pasažieru lidmašīna

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Maskavā sestdien, 29.decembrī, avarējusi pasažieru lidmašīna, un incidentā dzīvību zaudējuši četri cilvēki, informē Ārkārtas situāciju ministrija. Vēl četri cilvēki ievainoti.

Aviokompānijas “Red Wings” laineris “Tu-204” ar astoņiem cilvēkiem, kas bija ieradies no Pardubices Čehijā, pēc nolaišanās nobraucis no skrejceļa, iztriecies cauri lidostas nožogojumam un apstājies pie Kijevas šosejas. Viena atlūzusi lidmašīnas daļa atrodas uz šosejas apmales, un uz šosejas ir traucēta satiksme.

Lidmašīnai, kurā atradās tikai apkalpe, aizdedzies spārns, taču ugunsgrēks nodzēsts. Aviolaineris ir nopietni bojāts.

Bojāgājušie ir abi piloti, bortinženieris un stjuarte.

Negadījuma dēļ ienākošie reisi no Vnukovas lidostas apmēram divas stundas tika novirzīti uz Domodedovas lidostu, bet tagad Vnukovas lidosta atsākusi uzņemt lidmašīnas.

Pagaidām Izmeklēšanas komitejai nav versiju par to, kāpēc noticis negadījums – iespējama gan pilotu kļūda, gan lidmašīnas tehniskas problēmas, sacīja komitejas pārstāvis.

20.decembrī “Red Wings” laineris “Tu-204” ar 67 cilvēkiem pēc nolaišanās nobrauca no skrejceļa Novosibirskas lidostā un tam pārplīsa riepas. Toreiz cietušo nebija.

Līdzīgi negadījumi notikuši arī ar citu aviokompāniju lidmašīnām “Tu-204”. Krievijas federālā  gaisa transporta aģentūra “Rosaviacija” piektdien nosūtījusi lidmašīnu “Tu-204” ražotājam akciju sabiedrībai “Tupoļev” rīkojumu novērst trūkumus šo lidmašīnu reversu un bremzēšanas sistēmās.

Aprīlī “Rosaviacija” konstatēja, ka aviokompānijas “Red Wings” lidmašīnām “Tu-204” tehniskās pārbaudes veiktas retāk, nekā to prasa noteikumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+