Kultūra
Teātris un kino

Maskavā baleta “Nurejevs” pirmizrādē mākslinieki aicina atbrīvot Serebreņņikovu 16

Foto: ITAR-TASS/Scanpix/lETA

Maskavas Lielajā teātrī sestdien notika baleta “Nurejevs” pirmizrādē, un vairāki iestudējuma mākslinieki izrādes noslēgumā publikai iznāca paklanīties, ģērbušies t-kreklos, uz kuriem bija pausts aicinājums atbrīvot izrādes režisoru Kirilu Serebreņņikovu.

Mākslinieku vidū, kas aicinājuši atbrīvot režisoru, bijis arī komponists Iļja Demuckis un baletmeistars Jurijs Posohovs.

“”Nurejevs” Lielajā teātrī. Uz skatuves satriecoši talanti, puse elites zālē, bet režisors – mājas arestā. Krievija, kāda tā ir,” tviterī ierakstījis britu laikraksta “The Guardian” korespondents Šons Vokers.

“Lielajā teātrī ilgi gaidītā pirmizrāde par Nurejevu. Aktuāls, patiesi mūsdienīgs balets. Talantīgi par dižu talantu. Netaisnīgi, ka Kirils Serebreņņikovs nebija savā pirmizrādē,” tviterī atzinis Krievijas bijušais finanšu ministrs Aleksejs Kudrins.

“Nurejeva” pirmizrāde sākotnēji bija plānota jūlijā, tomēr dažas dienas pirms pirmizrādes tā tika atcelta. Lielā teātra vadība skaidroja, ka iestudējums neesot gatavs.

Atbilstoši neapstiprinātām ziņām pirmizrādes atcelšanā esot vainojams kultūras ministrs Vladimirs Medinskis. Krievijas Kultūras ministrijā un Lielajā teātrī šos minējumus noliedza.

Mediniskis esot bijis viens no skatītājiem “Nurejeva” ģenerālmēģinājumā piektdien. Rakstniece Ludmila Uļicka faktu, ka kultūras ministrs ir zālē, bet izrādes režisors nav, nodēvējusi par grotesku.

Saistītie raksti

Nule kā pirmizrādi piedzīvojušais balets vēsta par leģendāro baletdejotāju Rūdolfu Nurejevu, kurš 1961.gadā pārbēga no Padomju Savienības uz Rietumiem un vēlāk kļuva par Parīzes Operas baleta direktoru un galveno horeogrāfu. 1993.gadā viņš mira no AIDS.

Kā ziņots, Serebreņņikovs tiek apsūdzēts par krāpšanu īpaši lielā apmērā un šobrīd atrodas mājas arestā.

Pēc izmeklētāju versijas, Serebreņņikovs organizējis vismaz 68 miljonus rubļu piesavināšanos, kas 2011.-2014.gadā tika piešķirti projekta “Platforma” realizēšanai. Serebreņņikovs apsūdzības noraida, nodēvējot tās par “absurdām un neiespējamām”.

LA.lv