×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. decembris, 2017
Drukāt

Maskavā baleta “Nurejevs” pirmizrādē mākslinieki aicina atbrīvot Serebreņņikovu (1)

Foto: ITAR-TASS/Scanpix/lETAFoto: ITAR-TASS/Scanpix/lETA

Maskavas Lielajā teātrī sestdien notika baleta “Nurejevs” pirmizrādē, un vairāki iestudējuma mākslinieki izrādes noslēgumā publikai iznāca paklanīties, ģērbušies t-kreklos, uz kuriem bija pausts aicinājums atbrīvot izrādes režisoru Kirilu Serebreņņikovu.

Mākslinieku vidū, kas aicinājuši atbrīvot režisoru, bijis arī komponists Iļja Demuckis un baletmeistars Jurijs Posohovs.

“”Nurejevs” Lielajā teātrī. Uz skatuves satriecoši talanti, puse elites zālē, bet režisors – mājas arestā. Krievija, kāda tā ir,” tviterī ierakstījis britu laikraksta “The Guardian” korespondents Šons Vokers.

“Lielajā teātrī ilgi gaidītā pirmizrāde par Nurejevu. Aktuāls, patiesi mūsdienīgs balets. Talantīgi par dižu talantu. Netaisnīgi, ka Kirils Serebreņņikovs nebija savā pirmizrādē,” tviterī atzinis Krievijas bijušais finanšu ministrs Aleksejs Kudrins.

“Nurejeva” pirmizrāde sākotnēji bija plānota jūlijā, tomēr dažas dienas pirms pirmizrādes tā tika atcelta. Lielā teātra vadība skaidroja, ka iestudējums neesot gatavs.

Atbilstoši neapstiprinātām ziņām pirmizrādes atcelšanā esot vainojams kultūras ministrs Vladimirs Medinskis. Krievijas Kultūras ministrijā un Lielajā teātrī šos minējumus noliedza.

Mediniskis esot bijis viens no skatītājiem “Nurejeva” ģenerālmēģinājumā piektdien. Rakstniece Ludmila Uļicka faktu, ka kultūras ministrs ir zālē, bet izrādes režisors nav, nodēvējusi par grotesku.

Nule kā pirmizrādi piedzīvojušais balets vēsta par leģendāro baletdejotāju Rūdolfu Nurejevu, kurš 1961.gadā pārbēga no Padomju Savienības uz Rietumiem un vēlāk kļuva par Parīzes Operas baleta direktoru un galveno horeogrāfu. 1993.gadā viņš mira no AIDS.

Kā ziņots, Serebreņņikovs tiek apsūdzēts par krāpšanu īpaši lielā apmērā un šobrīd atrodas mājas arestā.

Pēc izmeklētāju versijas, Serebreņņikovs organizējis vismaz 68 miljonus rubļu piesavināšanos, kas 2011.-2014.gadā tika piešķirti projekta “Platforma” realizēšanai. Serebreņņikovs apsūdzības noraida, nodēvējot tās par “absurdām un neiespējamām”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Krievija kāda tā ir. Apspiesto atbalstītāji tajā vietā, lai samestos un nolīgtu kārtīgu advokātu, kurš viegli varētu atspēkot visus apvainojumus, ja jau tie ir absurdi un neiespējami, tērē enerģiju un naudu bezjēdzīgām akcijām un parakstu vākšanām. Izskatās, ka šī situācija izdevīga abām pusēm. Eiropā un ASV regulāri apsūdz un tiesā pasaules līmeņa māksliniekus un sportistus dažādās mahinācijās ar naudu un nevienam neienāk prātā rīkot akcijas viņu aizstāvībai.

Draugiem Facebook Twitter Google+