×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Maskavā gaidāms vērienīgs opozīcijas mītiņš

Foto - AFPFoto - AFP

Maskavā šodien gaidāms vērienīgs opozīcijas mītiņš, kurā aktīvisti sola pieprasīt jaunas vēlēšanas un izteikt neapmierinātību ar pašreizējo prezidentu Vladimiru Putinu.

Tā dēvētais “miljonu maršs” būs pirmais kopš iepriekšējās opozīcijas rīkotās demonstrācijas, kuras noslēgumā 6. maijā izraisījās protestētāju sadursmes ar policiju un vairāki simti demonstrantu tika arestēti. Jau pēc šīs demonstrācijas Putins parakstīja likumu, kurā paredzēts būtiski palielināt naudassodus tiem, kas pārkāpj Krievijas jau tā striktos likumus par demonstrāciju organizēšanu.

Jaunais likums paredz, ka par mītiņu laikā notikušiem pārkāpumiem organizatoriem nosakāms maksimālais naudassods viena miljona rubļu (16 800 latu) apmērā, salīdzinot ar pašreizējo naudassodu – 50 tūkstošiem rubļu (890 latiem), bet tā dalībniekiem paredzēts naudassods līdz pat 300 tūkstošiem rubļu (5040 latu) apmērā, kas ir vienlīdzīgs vidējai gada algai Krievijā.

Opozīcijas mītiņa priekšvakarā Krievijas likumsargi veica kratīšanu protesta kustības līderu dzīvesvietās. Kratīšana tika veikta Alekseja Navaļnija (attēlā), Iļjas Jašina un Sergeja Udaļcova mājās saistībā iepriekšējo demonstrāciju, “kas beidzās ar masu nekārtībām”. Kratīšana notika arī Ksenijas Sobčakas un Borisa Ņemcova mājās. Navaļnijs un Udaļcovs šodien izsaukti uz nopratināšanu. Kā skaidro opozīcijai simpatizējošie žurnālisti, šādi varasiestādes grib izjaukt otrdien plānoto protesta akciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+