×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. marts, 2012
Drukāt

Maskava ieguvusi argumentu

Latvijā notikušais referendums par krievu valodas statusu ir tikai sākums, un līdzīgs referendums tiek gatavots arī Igaunijā, paziņojis Krievijas NVS un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu lietu federālās aģentūras vadītājs Farits 
Muhametišins.

 

Intervijā portālam “Russkij Mir” Muhametišins pavēstījis, ka Latvijā notikušā referenduma rezultāti nav uzskatāmi par neveiksmi, bet gan par pamatu tālākām aktivitātēm.

Uz jautājumu, vai Latvijas referenduma par krievu valodas statusu rezultāts uzskatāms par politisku neveiksmi, Muhametišins atbildējis noraidoši, vērtējot referendumu kā “tautiešu pirmo masveida pilsonisko akciju ārvalstīs”.

Krievijas amatpersona paziņoja, ka “līdzīgs referendums tiek gatavots arī Igaunijā. Tāpēc Latvijas referendums ir tikai sākums”.

Pēc Muhametišina novērtējuma, referendums “nosūtījis Eiropas Savienībai (ES) tiešu vēstījumu, ka krievvalodīgajiem Baltijā ir nopietnas problēmas, kuras jārisina ar ES institūtu un mehānismu palīdzību”.

“Otrkārt, Krievija ar šo krievu valodas referendumu Latvijā ir ieguvusi argumentu attiecību veidošanai gan ar Latviju, gan ES,” sacīja Muhametišins. Pēc viņa novērtējuma, referenduma rīkošanas kampaņa arī “parādījusi pasaulei, ka mūsu tautieši nav margināļi, bet konsolidēta sabiedrības daļa”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+