×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Maskavā ieradīsies Kima personīgais sūtnis

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ziemeļkorejas valsts mediji paziņojuši, ka valsts līderis Kims Čenuns tuvākajās dienās uz Krieviju sūtīs personīgo sūtni.

Atsaucoties uz Ziemeļkorejas medijiem, ziņu aģentūra “Reuters” informē, ka pirmdien Krievijā ieradīsies Kima viena no uzticamības personām, kas ieņem augstu amatu Ziemeļkorejas Komunistiskajā partijā. Tikmēr Krievijas Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā norādīts, ka Kima sūtnis apmeklēs gan Krievijas galvaspilsētu Maskavu, gan valsts austrumos esošās Habarovsku un Vladivostoku.

Ziņu aģentūra “Reuters” atzīmē, ka pēdējo mēnešu laikā diplomātiskā sadarbība starp Krieviju un Ziemeļkoreju kļuvušas īpaši aktīva. Iespējams, Kima sūtnis Krieviju apmeklēs mēģinājumos iegūt atbalstu Ziemeļkorejas vadībai, kurai pēdējā laikā nākas saskarties ar aizvien skaļākām apsūdzībām par cilvēktiesību pārkāpumiem un slepkavībām.

Vakar ANO izmeklētāji nāca klajā ar ziņojumu, kurā norāda, ka viņu rīcībā ir pietiekami daudzi pierādījumi, lai pret Ziemeļkorejas vadību sāktu tiesvedību par masveidīgiem cilvēktiesību pārkāpumiem. Eiropas Savienības un Japānas sagatavotajā ANO rezolūcijā pausts aicinājums Ziemeļkorejas vadību saukt pie atbildības Straptautiskajā krimināltiesā apsūdzībās par noziegumiem pret cilvēci, informē britu laikraksts “The Guardian”.

Jau februārī ANO izmeklētāji norādīja, ka Ziemeļkorejas drošības dienestu vadītājiem un, iespējams, pat Kimam pašam būtu jāstājas starptautiskās tiesas priekšā. Phenjanas vadība tiek apsūdzēta gan par cilvēku nogalināšanu, gan spīdzināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+