×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. augusts, 2012
Drukāt

Maskavā izklīdina “Pussy Riot” atbalstītājus

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievijas apsardzes dienestu darbinieki trešdien izklīdinājuši demonstrantus, kas bija pulcējušies pie Maskavas Kristus Pestītāja katedrāles, lai atbalstītu pankgrupas “Pussy Riot” dalībnieces, kas gaida spriedumu apsūdzībās par dziesmas, kas vērsta pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, izpildīšanu šajā valsts galvenajā pareizticīgo katedrālē, paziņoja aktīvisti.

Protestētāji, kas bija uzvilkuši grupas dalībniecēm raksturīgās krāsainās sejas maskas, rokās turēja plakātus ar burtiem, kas kopā veidoja vārdus “Laimīgie ir žēlsirdīgi”, vēstīja ziņu aģentūra “Itar-tass”.

Avots vietējā policijā aģentūrai atklājis, ka ir aizturēti trīs vīrieši, kas uz katedrāles kāpnēm mēģināja sarīkot protesta akciju “Pussy Riot” atbalstam. Avots piebilda, ka aizturētie nogādāti policijas iecirknī uz nopratināšanu.

Pilsoniskās žurnālistikas portāls “Ridus” publicēja video, kurā redzami balstos kreklos tērpti apsargi, kas tuvojas aktīvistiem un sagrābj plakātus, bet pēc tam izdzenā demonstrantus un sanākušos žurnālistus.

“Baznīcas apsargi izmantoja fizisku spēku ne tikai pret aktīvistiem, bet arī pret žurnālistiem, kas atspoguļoja protesta akciju,” liberālā laikraksta “Novaja gazeta” mājaslapā norādīja laikraksta fotogrāfs.

Blogotājs, kas šogad iesaistījās protestos pret Putina pārvēlēšanu valsts prezidenta amatā, Rustems Adagamovs mikroblogošanas vietnē “Twitter” ierakstīja, ka apsargi “salauza kameras un piekāva vairākus cilvēkus”.

Piektdien tiesa Krievijā plāno pasludināt spriedumu trim pankgrupas “Pussy  Riot” dalībniecēm, kas februārī izpildīja pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu vērstu dziesmu valsts galvenajā pareizticīgo katedrālē. Prokurors ir pieprasījis trīs “Pussy Riot” dalībnieces atzīt par vainīgām huligānismā un piespriest viņām triju gadu cietumsodu.

30.jūlijā, sākoties prāvai, “Pussy Riot” izteica nožēlu par to, ka izpildījušas dziesmu valsts galvenajā pareizticīgo katedrālē, bet neatzina savu vainu izvirzītajās apsūdzībās. Ar savu rīcību viņas gribējušas mainīt Krieviju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+