×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. marts, 2015
Drukāt

Maskava: NATO spēku izvietošanai pie Krievijas robežām būs sekas (13)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

NATO spēku izvietošanai līdzās Krievijas robežai, kaut arī tas notiktu uz rotācijas pamata, būs savas noteiktas sekas attiecībā uz Eiropas drošības militāri politisko dimensiju, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas Bruņojuma neizplatīšanas un kontroles departamenta direktors Mihails Uļjanovs.

“NATO valstis, īpaši tāpēc, lai izvairītos no apsūdzībām par atbilstošo saistību pārkāpšanu, izmanto principu, ka bruņotie spēki tiek izvietoti uz rotācijas pamata, tas ir, tā nav pastāvīga izvietošana, bet savā starpā maināmas vienības,” sacīja amatpersona. Viņš norādīja, ka Maskavai ir vienalga, vai šie bruņotie spēki atrodas pastāvīgi vai uz rotācijas pamata. “Mēs arī turpmāk sekosim līdzi. Pagaidām noteiktus secinājumus mēs neesam izdarījuši attiecībā uz iespējamiem pārkāpumiem, bet nepieciešamības gadījumā izdarīsim. Tam, protams, būs zināmas sekas attiecībā uz Eiropas drošības militāri politisko dimensiju,” sacīja Uļjanovs.

Pentagons pirmdien paziņoja, ka ASV ir sākušas 3000 karavīru izvietošanu Baltijas valstīs, lai tur piedalītos vērienīgos manevros. Operācija “Atlantic Resolve” iecerēta, lai Latvijai, Lietuvai un Igaunijai apliecinātu, ka alianse tās atbalsta. Pentagona pārstāvis sakariem ar presi pulkvedis Stīvens Vorens paziņoja, ka sākusies transportlīdzekļu, helikopteru un smagā bruņojuma nogādāšana Rīgā un ka manevri ilgs 90 dienas. Viņš norādīja, ka tiek izvietota “brigādes taktiskā grupa” – aptuveni 3000 frontes karavīru.

Kā sacīja avots ASV armijā, kas vēlējās palikt anonīms, iekārtas paliks šajā reģionā arī pēc tam, kad Trešās kājnieku divīzijas karavīri būs atgriezušies bāzē. ASV ģenerālis Džons O’Konors Rīgā sacīja, ka karaspēka izvietošana “prezidentam Vladimiram Putinam un Krievijai demonstrēs apņēmību, ka mēs kolektīvi spējam pulcēties kopā”. Piegādāti tiek tanki “Abrams” un kaujas automašīnas “Bradley”, kā arī atbalsta iekārtas. O’Konors sacīja, ka bruņojums paliks tik ilgi, “cik tas būs nepieciešams, lai atturētu Krievijas agresiju”.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. … trakāk gan, jo būs jācīnās ne tikai ar ārējo, bet arī ar iekšējo ienaidnieku, no kuriem daži šaus mugurā, bet tādi kā tu cels paniku un tēlos pacifistus.

 2. tikai pēdējais muļķis var priecāties par amerikas karabāzēm Latvijā.Arī Ukraina jutās droša un aplaimota par draudzību ar ASV, un kas notika?ASV karo ar Krieviju Ukrainas teritorijā.Tā būs arī ar Latviju,tikai es domāju, daudz trakāk.Kaut vai tāpēc vien, ka Latvija ir vismaz četreiz mazāka par Ukrainu.

  • Nomaini vārdus Latvija ar Ukrainu un ASV ar Krievija un tad lasi par dzīves īstenību…Kurš tur ielīda karot?
   .

 3. ”Maskava: NATO spēku izvietošanai pie Krievijas robežām būs sekas”
  Sekas būs – nevarēs te skraidīt zaļie cilvēciņi?
  Jā tad jau patiesi ”atbrīvotāju” un to ”tiesības kādus atbrīvot” tiks liegtas…

 4. Baltijas valstis var pārvērst par kara lauku….par frontes līniju burtiskā nozīmē.Var sanākt tā,ka neviena no pusēm uz savas zemes nekaros….

 5. Ja sankcijas pret Pūķina režīmu tiktu nopietni pastiprinātas (kā tam vajadzētu būt), tad Maskava dabūtu visas sekas tā īsti izbaudīt.

 6. Krievja ir melis,okupats un zvērs,tāpēc pareizi dara NATO,ka apmāca mūsu karavīrus kā aizsargāties…

 7. kad krieveļu utis trenkājas gar Latvijas robežu tad nekas nav..

 8. Vai viņi navar labāk mājās sargāt savu nēģeri. Mums ar krieviem jāsadzīvo jataisa bizness. Un jāpāriet uz rubļiem kamēr nav par vēlu.

  • Nemocies,sapako savus rubļus ķešā un laid prom pie kaimiņa,nebūs tev liekas galvassāpes,varēsi tur tirgoties uz nebēdu.

 9. A redzkā krievs var visu atļauties,bet citi neko.

 10. latvietis parastais Atbildēt

  protams ka būs. ja kremlis izdomātu tankus pie asv robežas izvietot tad asv satraukumā visu ameriku okupētu lai to nepieļautu. paskataties uz kubu kautvai. tā pat nespēja reāli asv apdraudet, bet kādas sankcijas pret to ieviesa uz desmitgadēm, vel tagad nav atceltas

Draugiem Facebook Twitter Google+