×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

Maskava nesamierināšoties ar “uzbrukumu” krievu valodai Baltijas valstīs (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Pie Vācijas vēstniecības notiek partijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" rīkotais pikets "Krimas atbalstam, lai solidarizētos ar Krimas tautu" un pie reizes pieprasītu "garantijas krievu valodai no Sevastopoles līdz Rīgai".

Krievija nesamierināsies ar Baltijas valstīs notiekošo “uzbrukumu” krievu valodai, sestdien paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas (ĀM) pilnvarotais cilvēktiesību, demokrātijas un likuma varas jautājumos Konstantīns Dolgovs.

Šādu nostāju viņš paudis Latvijā, Lietuvā un Igaunijā mītošo Krievijas tautiešu konferencē, vēsta Krievijas Ārlietu ministrija.

“Mēs nesamierināsimies ar lienošo uzbrukumu krievu valodai, ko mēs redzam Baltijā. Uzskatām zināmos Latvijas un Igaunijas varasiestāžu soļus, kas ir vērsti uz krievu valodas statusa un stāvokļa apspiešanu, par rupju vispārpieņemto universālo cilvēktiesību normu pārkāpšanu,” norādīja Dolgovs. “Oficiālās Rīgas paziņojums par to, ka krievu skola, kas Latvijas zemē ir pastāvējusi kopš 1789.gada, ir pilnībā jālikvidē līdz 2018.gadam, civilizētajai pasaulei ir nepieņemams.”

“Starptautiskajai sabiedrībai apņēmīgi jāliek šķēršļi, lai nepieļautu turpmāku rupju Baltijas valstu krievvalodīgo iedzīvotāju tiesību pārkāpšanu, jau tā pārmērīgo un politizēto rusofobijas pieaugumu,” sacīja Dolgovs.

Ārzemēs ārkārtīgi daudz krievu, “veseli Krievu pasaules segmenti”, sastopas ar nopietnām problēmām savu tiesību un likumīgo interešu nodrošināšanā, apgalvoja Krievijas ĀM pārstāvis.

Viņš arī kritizēja Latvijas un Igaunijas politiku pilsonības jomā.

“Asā Latvijas un Igaunijas masveidīgās bezpilsonības problēma saglabājas. Pieprasām, lai starptautiskā sabiedrība vērš apņēmīgus soļus pret Igaunijas un Latvijas varasiestādēm, lai šī apkaunojošā parādība uz visiem laikiem pazustu no Eiropas,” norādīja Maskavas amatpersona.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. tie cilveekiem ir jaasaprot, ka vinju krievu valoda nekur nepazudiis …, bet Latvijas valstij, nav jaaapmaksaa izgliitiiba ne valsts valodaa …

  2. Kas ir lienoshais uzbrukums,vai kaads man var atbildeet?

  3. i-nnēē! Latvieši nesamierināsies ar uzbrukumu latviešu valodai. Ej ellē, Kosķa!

  4. Viņos sēž Ordas gēns,kas liek doties pasulē un iekarot jaunas zemes,daudz nerūpējoties par vecajām!Kāpēc Putins nesauc savus tautiešus atpakaļ uz pamestajām pilsētām un sādžām?

  5. Šis cilvēktiesību mīlētājs no Maskavas ir aizmirsis paskaidrot pasaules sabiedrībai tikai vienu sīkumu: kā paši krievi un krievu valoda nokļuva Baltijā – tā tika uzspiesta Baltijas tautām tieša Krievijas iebrukuma rezultatā. Ivans Bargais un Pēteris Pirmais ar uguni un zobenu pārstaigāja šīs zemes un pievienoja tās Krievijai, uzspiežot tām savu kārtību, arī valodu. Pēc 2. pasaules kara te no jauna iesūtīja simtiem tūkstošu imigrantu no Krievijas, kas atkal uzspieda savu – krievu valodu, kā noteicošo. Rusifikācijas process te ir ildzis 2 gadsimtus. Tagad Baltijas valstis ir neatkarīgas un tajās noteicošā ir pamatnācijas valoda. Tā jāmācās arī Latvijas krieviem un tas iekarotāju pēctečiem un Dolgovam nepatīk, bet neko darīt, arī Krievijā noteicošā ir krievu, nevis, teiksim, tatāru valoda. Mongoļu-tatāru valdnieki arī kādreiz iekaroja Krieviju, bet nevienam, arī pašam Dolgovam, nenāk ne prātā, ka tagad viņu valoda tur būs noteicošā vai līdzvērtīgā visās valsts dzīves sfērās. Liekas, ka tikdaudz šis Dolgovs saprot.

  6. pieriebies ir !!! lasīt tos murgus .neaudzinātības pakape jau ilgst entās paaudzes krievu valodīgie cilvēki jums.jūs runāt negribējāt pēc kara ,nedz arī tagad ,ko macat arī mazbērniem un bērniem un tā ir tā daļa ,kas nekad nav mīlējusi latviešu valodu un ļaudis ,otra puse inteliģentā ,kura dzīvojot te ir apguvuši visu ,gan vēsturi ,gan valodu un naida kurināšana nesanāk,jo nav laika par to domāt ,kad apkārt ir daudz interesantkas lietas …kas attiecas uz skolu ,manis pēc tā var stāvēt vēl 1000gadu un ja ir kas tur mācās ,lai mācās!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+