×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

Maskavā nogalināts aktieris un pilsoniskais aktīvists Devotčenko (2)

EkrānuzņēmumsEkrānuzņēmums

Maskavā nogalināts populārais teātra un kino aktieris un pilsoniskais aktīvists Aleksejs Devotčenko, trešdien vēsta radio “Brīvība”.
Mākslinieka līķis atrasts dzīvoklī Krievijas galvaspilsētas ziemeļos.

“Ir pamats uzskatīt, ka mākslinieka nāvei ir krimināls raksturs,” vēsta ziņu aģentūra TASS, atsaucoties uz savu avotu.

Kā ziņo telekanāls “LifeNews”, aktiera līķi uzgājuši viņa radinieki. Telekanāla avoti policijā paziņoja, ka nelaiķis gulējis savu asiņu peļķē.

Devotčenko bija aktīvas pilsoniskās pozīcijas cilvēks. Viņš bija Apvienotās pilsoniskās frontes loceklis un vairāku protesta demonstrāciju – “Nepiekrītošo maršu” – dalībnieks. Aktieris arī piedalījās protestos, kas izraisījās pēc Valsts domes vēlēšanām 2011.gada decembrī.

2011.gada novembrī viņš atteicās no Krievijas nopelniem bagātā skatuves mākslinieka nosaukuma un abām valsts prēmijām.

“Es negribu būt divkārtējais Krievijas Federācijas Valsts prēmijas laureāts, kas saņemtas no Vladimira Putina rokām. Tiesa gan, viņa tronī kāpšanas pašā agrīnākajā posmā. Kauns,” savu lēmumu tīmekļa blogā savulaik skaidroja aktieris.
Devotčenko arī atbalstījis geju un lesbiešu tiesības.

Kopš 90.gadiem Devotčenko spēlējis vairākos Sanktpēterburgas teātros. 2011. un 2012.gadā viņš bija Maskavas Jaunatnes teātra trupā, no 2012.gada Čehova Maskavas Dailes teātra trupā.’

Televīzijas skatītājiem aktieris ir labi pazīstams ar lomām Krievijas seriālos “Sasisto lukturu ielas”, “Bandītu Pēterburga” un “Nāvīgais spēks”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. aktieris viš ir bijis sūdigd nevis pazīstams, to apliecina biežā teātru maiņa, kā ari tas ka nav jau tais filmās viš redzets, spēlejis noteikti trešā līķa kājas ne vairāk.

    • :),vai tu esi lops vai kretīns? Tev laikam tēvs bijis sā’tans un māte vellata,ja tā vari runāt par mirušu cilvēku,par mirušu runā tikai labu vai neko!

Draugiem Facebook Twitter Google+