Pasaulē

Maskavā plāni nojaukt padomju laikā celtās mājas, pārvietot 1,6 miljonus 2

Ilustratīvs attēls. Foto – LETA

Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome trešdien pieņēma likumprojektu, kas ļaus Maskavas pašvaldībai nojaukt padomju laikā celtās daudzdzīvokļu mājas un pārvietot 1,6 miljonus cilvēku.

Likumprojektu Valsts dome atbalstīja ar lielu balsu vairākumu. Pie parlamenta ēkas tikmēr protestēja vairāki desmiti cilvēku. Policija no pūļa izrāva vairākus cilvēkus un aizveda viņu uz policijas transportlīdzekļiem.

Pretrunīgi vērtētais plāns ļaus Maskavas pašvaldībai nojaukt veselas apkaimes ar padomju laikā būvētām mājām, lai to vietā būvētu jaunas ēkas.

Pašvaldība ir norādījusi, ka nojaucamās ēkas atrodas sliktā stāvoklī. Tikmēr daudzi šo māju iemītnieki nevēlas nekur pārcelties un uzskata, ka ar šiem pilsētas plāniem tiek pārkāptas viņu konstitucionālās tiesības.

Iestājoties pret šiem plāniem, maijā Maskavā ielās izgāja vairāki tūkstoši cilvēku, kas tiek uzskatīti par lielākajiem nepolitiskajiem protestiem Krievijas galvaspilsētā pēdējos gados.

Likumprojektam vēl jāgūst atbalsts parlamenta augšpalātā Federācijas padomē, un to jāparaksta arī Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

LA.lv