×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
14. jūnijs, 2017
Drukāt

Maskavā plāni nojaukt padomju laikā celtās mājas, pārvietot 1,6 miljonus (2)

Ilustratīvs attēls. Foto - LETAIlustratīvs attēls. Foto - LETA

Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome trešdien pieņēma likumprojektu, kas ļaus Maskavas pašvaldībai nojaukt padomju laikā celtās daudzdzīvokļu mājas un pārvietot 1,6 miljonus cilvēku.

Likumprojektu Valsts dome atbalstīja ar lielu balsu vairākumu. Pie parlamenta ēkas tikmēr protestēja vairāki desmiti cilvēku. Policija no pūļa izrāva vairākus cilvēkus un aizveda viņu uz policijas transportlīdzekļiem.

Pretrunīgi vērtētais plāns ļaus Maskavas pašvaldībai nojaukt veselas apkaimes ar padomju laikā būvētām mājām, lai to vietā būvētu jaunas ēkas.

Pašvaldība ir norādījusi, ka nojaucamās ēkas atrodas sliktā stāvoklī. Tikmēr daudzi šo māju iemītnieki nevēlas nekur pārcelties un uzskata, ka ar šiem pilsētas plāniem tiek pārkāptas viņu konstitucionālās tiesības.

Iestājoties pret šiem plāniem, maijā Maskavā ielās izgāja vairāki tūkstoši cilvēku, kas tiek uzskatīti par lielākajiem nepolitiskajiem protestiem Krievijas galvaspilsētā pēdējos gados.

Likumprojektam vēl jāgūst atbalsts parlamenta augšpalātā Federācijas padomē, un to jāparaksta arī Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tauta – latvieši !!! Ko tur skaust tiem krieviem ? Jauni dzīvokļi, jauni dzīvokļi …….Pie mums tiesu izpildītāji un bankas arī fiksi un daudz izliek no mājām un dzīvokļiem. Mēs Siles vepri arī nodrošinām savu tautu ………… nu, vismaz, ar bēgšanu par ekonomiskiem bēgļiem uz ārzemēm un ātŗāku dzīves vietu kapsētā mēs nodrošinām !!! Balsojiet par mums ! Īstenajiem Latvijas patriotiem !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+