×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Maskava nosaka likmes (16)

Gamana-Golutvina

Maskavas Valsts starptautisko attiecību institūta profesore un Krievijas Politikas zinātņu asociācijas prezidente Oksana Gamana-Golutvina

Pirms dažām dienām pie Latvijas robežas esot manītas 16 Krievijas armijas lidmašīnas. Tas esot rekords, līdz šim tik liels iznīcinātāju skaits nebija konstatēts. Tikmēr Ukrainas austrumos parādījušies tanki, un ir aizdomas, ka tie slepus ievesti no Krievijas. Dažādas militāras aktivitātes ar Krievijas līdzdalību joprojām ir Latvijas plašsaziņas līdzekļu uzmanības centrā un tiek atspoguļotas visos sīkumos, kamēr mazāk brutāli ietekmes paplašināšanas mēģinājumi dažreiz vairs nešķiet pat uzmanības vērti. Lai gan vajadzētu būt otrādi – ja militārs uzbrukums Latvijai ir mazticams (un to mums nepārtraukti atgādina gan eksperti, gan politiķi, gan Rietumu sabiedrotie), tad politisko ietekmi Maskava nešaubīgi centīsies paplašināt. Vienkāršākais veids, kā to var izdarīt leģitīmi, ir parlamenta vēlēšanas, un mums Saeimas vēlēšanas būs jau pēc nepilniem četriem mēnešiem. Bet tūlīt pēc tam – Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības padomē, kur Krievija saskata iespēju mainīt ES ārpolitisko nostāju. Otrreiz tādas izdevības tik drīz var nebūt, jo diez vai Luksemburgai vai Nīderlandei, kas būs nākamās prezidējošās valstis pēc Latvijas, situācija Austrumeiropā būs galvenā rūpe. Tā dēvētajai ES “Austrumu partnerībai” (sadarbības programma ar valstīm, kas agrāk atradās PSRS sastāvā – Ukrainu, Moldovu, Gruziju u. c.) galveno uzmanību veltīja Jāņa Urbanoviča maija nogalē rīkotais “Baltijas forums”. Sabraukušie Krievijas eksperti kritizēja ES politiku, vainoja to Ukrainas krīzē, aicinot nākotnē pārskatīt “Austrumu partnerību” un daudz vairāk respektēt Krievijas intereses. Jāatzīst gan, ka grūti to iedomāties pēc Ukrainas notikumiem, kur Krievija ir vienkārši uzspļāvusi visas pārējās pasaules viedoklim.

Taču latviešiem adresētu pamācību formā Krievijas intereses avīzē “Vesti” nupat izklāstījusi Maskavas Valsts starptautisko attiecību institūta (galvenā Krievijas diplomātu “kalve”) profesore un Krievijas Politikas zinātņu asociācijas prezidente Oksana Gamana-Golutvina, kura avīzē nodēvēta par “galveno Krievijas politoloģi”. Vispirms veltījusi savu devu pieminētās “Austrumu partnerības” kritikai, O. Gamana-Golutvina pāriet pie Saeimas vēlēšanu scenāriju izklāsta: “Ja vēlēšanās uzvarēs vai, pareizāk sakot, valdošo koalīciju izveidos pašreizējā varas partija “Vienotība”, tad, visticamāk, oficiālā Rīga kopēs Lietuvas prezidentūru ES ar visām no tā izrietošajām sekām. (..) Tādā gadījumā Latvijā strauji pieaugs politiskā spriedze, ko pavadīs neomakartisma (makartisms – 20. gadsimta 50. gados ASV īstenota politika, kas izpaudās, administratīvi vajājot komunistiski un kreisi noskaņotus amerikāņus; nosaukta radikālā antikomunista Džozefa Makartija vārdā. – M. A.) garā ieturētas pretenzijas pret opozīciju, krievvalodīgo un nepilsoņu stāvokļa pasliktināšanās, krievvalodīgo mediju ierobežošana, specdienestu ietekmes pieaugums politiskajā procesā un tamlīdzīgi. Situāciju varētu mīkstināt, ja valdošajā koalīcijā iekļaus “Saskaņas centru”. Pat ja “SC” paņems koalīcijā kā “jaunāko brāli” ar otršķirīgiem ministru amatiem, tas tomēr mīkstinās Latvijas politiku pret Krieviju un padarīs “Austrumu partnerības” politiku mazāk konfrontējošu. Protams, ja “SC” pats spētu veidot valdību, piesaistot citas partijas, bet saglabājot vadošo lomu, var sagaidīt daudz pragmatiskāku un izsvērtāku attieksmi pret Krieviju.” Tālāk profesore spriež, ka “Saskaņas” nākamie partneri varētu būt “jaunās partijas”. Protams, politiskie konkurenti darīšot visu, lai “aizbiedētu latviešu vēlētāju no “SC”…

Vēlēšanu kampaņa sākusies!

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. kāpēc valdībā? Vispirms bez vadības lai paveic labu darbus. Latgales kontrabanda u.t.t.t

 2. PALDIES KOMENTĒTAJAM UPS!!!

 3. Latviešiem īstenajiem Atbildēt

  Naids jums prātu aptumšojis. Nespējat redzēt, dzirdēt, saprast. Jums jaunu kaklakungu sēdina virsū, bet jūs uz krievu rejat. Man arvien vairāk kauns par tādiem muļķiem.

  • Tas kaklakungs ir Ukraina?

  • Vai tas “kaklakungs” atkal gatavojas kļūt Krievija? Pārāk jau bieži snaiksta savu šņukuru gar mūsu robežām un visos iespējamos masu informācijas līdzēkļos izplata savu indīgo, melīgo informāciju! Vai ir kaut mazākā cerība, ka arī Krievija kādreiz kļūs civilizēta valsts, kura nedraudēs un neuzbruks saviem kaimiņiem, nebārstīs visiem savas pamācības un padomus, kā dzīvot? Laikam jau ne šajā gadu tūkstotī?

   • Armandam un ješkam Atbildēt

    Cik gan vienpusēja domāšana. kamēr rejat uz krieviju, tikmēr āesvē mērkaķi jau sēž uz jūsu kupriem. Nespējat patstāvīgi spriest un domāt. Ko lien ar savām pamācībām svešā baznīcā – kāda tev daļa gar civilizācijas līmeni krievijā. Vairāk uztraucies par es liberastu ideoloģijas sekām Latvijā. Ko satraucies par krievu lidmašīnām, ja pats vicini kara cirvi un sauc visādus pasaules salašņas vazāties pa latvijas teritoriju un robežām. Nu nelidoja te krievu lidmašīnas, kamēr āesvē salašņas nevazājās. Atceries – kas zobenu ceļ, no zobena krīt. Un atmet es un āesvē propogandu.

    • Kaut vēlreiz ar Vāciju,bet pret Krieviju!

    • atceries gan, vatņik, par to, ka Krievija nevis ASV savu impērisko ambīciju vārdā okupēja Latviju, nogalināja, mocīja un paverdzināja latviešus, ieveda šeit tev līdzīgu mēslu pulkus, lai rusificētu un kolonizētu mūsu valsti.

  • Bite - viltus latvietim-PSRS oficierītim Atbildēt

   Beidz murgot – slimam slima valoda!

  • Bite - viltus latvietim-PSRS oficierītim Atbildēt

   Beidz murgot – slimam slima valoda! Tu, oficierīt, esi bijis pakalpiņš krievu armijā un ar tādu ideoloģiju esi dzīvojis – pilnīgi piezīdies, jo esi baudījis visus labumus, ko šāda vara tev deva. Tev nav tīra sirdsapziņa un tu būtu pirmais, kas latviešus slepkavotu, jo bailēs un nodevībā izpaužas tava īstā daba!

 4. Biedre profesore varētu ieteikt b.Putinam atkāpties no amata,tas būtu atbilstošāk,nekā ieteikt citas valsts pilsoņiem kā viņiem pārvaldīt savu valsti. Pietiek Krievijai jaukties citu valstu iekšējās lietās!

 5. “…Krievija ir vienkārši uzspļāvusi visas pārējās pasaules viedoklim.”
  ASV un ES nav ‘visa pārējā pasaule’. Pretējais liecina par autora redzes apvārkšņa ierobežotību vai banālu smadzeņu skalošanu.

  • ANO pret Krievijas politiku iestājās vairākums valstu. Tiesa, arī atturējās ne mazums, tomēr atbalstu Krievijai izrādīja vien mazāk par 10 valstīm, pašu Krieviju ieskaitot

 6. Domāju,ka šis aspekts ir trāpīgi uztverts un SC darīs ko varēs, bet viņu nelaime ir nespējā nezagt un neizgāzties kad tiek aizķertas personīgās rebes šodienas konkurences cīņā. Tieši to momentu jāakcentē un jāpalielina šo berzi konkurējošajām partijām,vēlam vienotā frontē,jo naidnieks tomēr ir viens, protams nerunājot par rakstā minētajām erzacpartijelēm plānotajai latviešu škelšanai!

  • Kura gan no valdošām ,,partijām,, negrib zagt? Ne vienmēr izdodas nozagt,, pastāvošā likuma ietvaros,,,tāpēc jāķeras pie pēc iespējas neuzkrītošākām mahinācijām.Naivam vēlētājam atkal būs jāizskaitļo kas nozadzis mazāk ,kas neatbalstīs katostrofālo brīvā elektroenerģijas tīkla atvēršanu un te SC var izrādīties mazākais ļaunums par ko latvietis vienmēr nobalso.

 7. Redz, cik precīzi situāciju raksturo maskaviete – SC partneres būšot jaunās partijas. Un kas tad mums tādas ir? Šleseristi, reģionālie bondari, repšisti un kūtrie sudrabiņi. Skaidrs? Tātad šīs listes pa taisno miskastē. Nekas labāks jau nav arī ZZS “pūrā” – jau vairākās Saeimās mīļie zemnieki balso kopā ar putinistu sadarbības partneri SC /kopējais auglis – Bērziņš/. Tad nu domājiet, vai valsts interesēs ir dot vietas Saeimā šādiem viltus zemniekiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+