Pasaulē
Eiropa

Maskavā noticis uzbrukums Latvijas vēstniecībai6


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – AFP/LETA

Šodien ap plkst.17.30 vairāki ļaundari uzbrukuši Latvijas vēstniecībai Maskavā. Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis, “La.lv” pastāstīja, ka incidentā nav cietušo.

Incidenta sākumā pie Latvijas vēstniecības  ap plkst 17.30 pēc Latvijas laika sapulcējušies pieci cilvēki, bet joprojām neesot skaidrs cik no viņiem iesaistījušies incidentā.

Pie vēstniecības tika aizdedzinātas divas dūmu sveces un divas signālraķetes. Viens no incidenta dalībniekiem uz vēstniecības ēkas sienas sāka zīmēt burtu “S”, informē Jegermanis.

Tad iejaukusies Maskavas policija, kura veic vēstniecības ārējo apsardzi, un aizturējusi divus uzbrucējus, kuri bijuši  divdesmitgadnieki.
Jegermanis uzteica Maskavas policistus par operatīvu uzbucēju aizturēšanu.

Rīt Latvijas diplomāti Krievijas pusei iesniegs notu, kurā aicinās nodrošināt diplomātiskās pārstāvniecības drošību un neaizskaramību.

Notā norādīs, ka notikušais  ir provokācija un šāda situācija nav pieļaujama. Vēstniecības kompleksā Čapligina ielā vienmēr uz vietas kāds ir, jo kompleksā atrodas arī viesnīca “Tālava”, kurā dzīvo Latvijas pārstāvji.

“Šādas provokācijas nav pieļaujamas, Krievijai attiecīgi jārīkojas,” tā savukārt Twitter raksta Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, vēsta LETA.

LA.lv