×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. februāris, 2016
Drukāt

Maskavā notika Ņemcova piemiņas gājiens

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Apritot gadskārtai kopš opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavības, Maskavā sestdien beidzies piemiņas gājiens, kurā piedalījušies tūkstošiem cilvēku, ziņo neatkarīgais televīzijas kanāls “Doždj”.

Demonstrācija sākās plkst.14 (plkst.12 pēc Latvijas laika), un tajā, kā paziņojusi Maskavas policija, piedalījušies 7500 cilvēku.

Tajā pašā laikā ar organizācijas “Baltais skaitītājs” izplatīto informāciju ielās bija izgājuši 24 000 cilvēku.

Nopietnu incidentu gājiena laikā nav bijis.

Krievijas galvaspilsētas varasiestādes neatļāva gājiena maršrutā iekļaut Lielo Maskavas upes tiltu, uz kura pirms gada tika veikts atentāts pret Ņemcovu.

Neskatoties uz to, opozīcijas aktīvisti aicināja cilvēkus pirms gājiena individuāli apmeklēt tā dēvēto tautas memoriālu, kas ierīkots politiķa slepkavības vietā.

Starp cilvēkiem, kas atsaucās šim aicinājumam un nolika ziedus un sveces improvizētajā piemiņas vietā, bija arī ASV vēstnieks Krievijā Džons Tefts, kurš uz tilta nolika vainagu ar lenti, uz kuras rakstīts: “No amerikāņu tautas”.

Tikmēr Ņemcova nāves gadadienas priekšvakarā Krievijas parlamenta apakšpalātas – Valsts domes – deputāti atteicās pieminēt viņu ar klusuma brīdi.

Maskavas policija sestdien pilsētā īstenoja pastiprinātus drošības pasākumus, un uz tilta, kur noslepkavoja Ņemcovu, noteikusi “caurlaižu režīmu”, atļaujot piekļuvi tam tikai no vienas puses.

“Gājiens Ņemcova piemiņai ir arī gājiens, lai pieprasītu normālu valsti, kur nenotiek pasūtījuma slepkavības, kas līdzinās publiskam nāvessodam,” iepriekš paziņojis viens no opozīcijas līderiem Aleksejs Navaļnijs.

Piemiņas akcijas sestdien notika arī citās Krievijas un pasaules pilsētās.

Ņemcovs, ka vienā no kādreizējā prezidenta Borisa Jeļcina valdībām ieņēma vicepremjera amatu, tika noslepkavots pagājušā gada 27.februārī īsi pirms pusnakts, kad kājām gāja pāri Lielajam Maskavas upes tiltam, kas atrodas tiešā Kremļa tuvumā.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kas arvien vairāk ierobežo neatkarīgo mediju un opozīcijas darbību, šo slepkavību nosauca par “provokāciju” un apsolīja darīt visu, lai slepkavas tiktu notverti.

Pēc dažām nedēļām tika aizturēti pieci čečeni, kas tika apsūdzēti Ņemcova slepkavībā.

Tomēr Ņemecova tuvinieki un opozīcija apgalvo, ka slepkavības plānotāji nav atrasti, norādot, ka ar to tieši ir saistīts Kremļa atbalstītais Čečenijas prezidents Ramzans Kadirovs, kas, iespējams, rīkojies saskaņā ar paša Putina rīkojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+