Latvijā
Sabiedrība

Maskavā pazūd “Sibīrijas bērnu” čemodāni4

Foto no Pixabay.com

“Sibīrijas bērni” joprojām nav sagaidījuši savus čemodānus, kuri jau pirmajā ceļojuma dienā uz Tālajiem Austrumiem pazuda Šerementjevas starptautiskajā lidostā Maskavā.

Fonda “Sibīrijas bērni” rīkotā ekspedīcijā ceļā devās 22. jūlijā, lai sasniegtu gala mērķi Blagoveščensku un Kamčatku, pa ceļam iegriežoties vēl citās izsūtījuma vietās.
Kad 32 cilvēki no Maskavas pēc ilga lidojuma nolaidās Jekaterinburgas lidostā, atklājās, ka pazuduši deviņi čemodāni.

Fonda “Sibīrijas bērni” vadītāja režisore Dzintra Geka: “Šeremetjevas lidostā bija sabojājies dators un tādēļ bagāža nenokļuva tur, kur tai bija jānokļūst.

Arī aizvadītajā gadā, kad lidojām uz Krasnojarsku, bagāža no Maskavas tika atsūtīta pēc četrām dienām. Bet tā kā mēs ceļojām pa Krasnojarskas apgabalu, tomēr pirms projām braukšanas izdevās to saņemt. Tāpēc šogad visus brīdināju, lai ceļā dodas tikai ar rokas bagāžu. Pašas nepieciešamākās lietas liela daļa salika somās, kuras var ņemt līdzi lidmašīnā, tomēr bija arī bagāža, kurā cilvēki ielika suvenīrus, “Rīgas balzāmu”, maizi un vēl citus Latvijas labumus ar domu, ja nu gadījumā tā nenokļūs līdz gala mērķim, gan jau kaut kad Rīgā saņems atpakaļ. Tomēr diviem ceļa biedriem pilnīgi viss bija salikts nododamajā bagāžā.

Vienam no viņiem -Aivaram Jerumanim -pēc astoņām dienām tika atsūtīts paziņojums, ka čemodāns esot atradies un ka tam varot braukt pakaļ uz Jekaterinburgu un saņemt jebkurā laikā.

Jau sešas dienas ir pagājušas, kopš atgriezāmies mājās, bet tikai tagad pamazām uz Rīgu tiek atsūtīts pa kādam pazudušajam čemodānam. Kad lidostā “Rīga” interesējos par kompensācijām, ko varētu saņemt no Maskavas, man ieteica tam netērēt laiku, jo, visticamāk, tās neviens nemaksās.”

Lidsabiedrības “Aeroflote” mājas lapā internetā gan ir norādīts, ka pazudusī bagāža ir jāpiegādā tās īpašniekam 21 dienas laikā, bet, ja tas nenotiek, tad varot saņemt materiālu kompensāciju saskaņā ar Krievijas Federācijas Gaisa satiksmes kodeksu.
Izrādās, ka tik tālā ceļā cilvēki spēj iztikt ar to mazumiņu, kas viņiem ir pie rokas. Gan pieminētais Jerumaņa kungs, gan arī aktieris Tālivaldis Lasmanis ar savu dzīvesbiedreni, kuru bagāža arī palika Krievijā, šī nepatīkamā piedzīvojuma dēļ neesot zaudējuši optimismu visu garo ceļu. Cilvēks mierīgi varot iztikt ar to, kas viņam mugurā. Katru vakaru izmazgā, lai otrajā dienā atkal vilktu mugurā.

Fonds “Sibīrijas bērni” uz izsūtījuma vietām brauc jau 12. gadu. Režisore Dzintra Geka filmēja arī kadrus jaunajai dokumentālajai filmai un,iespējams, ka tajā būs epizode arī par šo nepatīkamo starpgadījumu, kas droši vien būs kā mācība turpmāk vairs neuzticēties Šerementjevas lidostai un savas mantas neizlaist no rokām.

LA.lv