×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. februāris, 2012
Drukāt

Maskavā protestētāji izveido dzīvo ķēdi

maskava2

Protestējot pret Krievijas pašreizējo premjerministru un prezidenta amata kandidātu Vladimiru Putinu, tūkstošiem cilvēku 26.februārī izveidoja cilvēku ķēdi gar Maskavas iekšējo apvedceļu. Akcija sākās plkst.12 pēc Latvijas laika un, lai aptvertu visu 16 kilometrus garo apvedceļu, bija nepieciešami 34 000 cilvēku, norādīja akcijas organizatori.

“Tas nav mītiņš. Tā nav demonstrācija. Šajā dienā mēs sapulcēsimies bez zīmēm, saukļiem vai runām. Mēs stāvēsim un klusēsim, plecu pie pleca, roku rokā,” vēstīja akcijai veltītais sociālā tīkla “Facebook” konts. “Facebook” gatavību atbalstīt šo akciju apliecināja 13 000 cilvēku un vēl vairāk nekā 36 000 līdzīgu apņemšanos pauda krievu sociālajā tīklā “Vkontakte”.

Policijas sniegtā informācija liecina, ka, spītējot salam un sniegam, uz Maskavas iekšējā apvedceļa bija sapulcējušies vismaz 11 000 cilvēku, bet organizatori ziņoja par ievērojami lielāku skaitu – aptuveni 30 000.

“Cilvēki ieradās šeit, jo cer, ka šoreiz viņu balsis tiks saskaitītas,” nedēļu pirms prezidenta vēlēšanām norādīja viens no akcijas dalībniekiem.

Maskavas varasiestādes nebija devušas atļauju šai akcijai, bet organizatori norādīja, ka viss būs likumīgi, ja vien protestētāji ievēros klusumu un atturēsies no politiskiem saukļiem.

To vidū, kas stāvēja dzīvajā ķēdē, bija arī opozīcijas politiķi Boriss Ņemcovs, Vladimirs Rižkovs, Iļja Jašins, blogeris Aleksejs Navaļnijs, televīzijas zvaigznes Ksenija Sobčaka un Tatjana Lazareva.

Uz apvedceļa bija sapulcējušies tūkstošiem dažāda vecuma cilvēku, kuriem apģērbu rotāja baltas lentītes, kas kļuvušas par simbolu pret Putina varu vērstajiem protestiem. Arī garāmbraucošās automašīnas signalizēja viņu atbalstam.

Tomēr Krievijas valsts kontrolētajos medijos šim notikumam veltīta visai maza uzmanība, galveno vietu atvēlot zemestrīcei Sibīrijā, kura nav nodarījusi nopietnus postījumus, un Putina nelielajai atbalstītāju akcijai Maskavā. Putina atbalstītāji rīkoja pasākumu Maskavas centrā, kur izdalīja lentītes Krievijas karoga krāsās un fotografēja Putina atbalstītājus.

Savukārt aģentūra AFP ziņoja, ka aptuveni 3000 cilvēku svētdien protestēja arī Putina dzimtajā pilsētā Sanktpēterburgā, pieprasot “Krieviju bez Putina”. Nelielas pret Putinu vērstas demonstrācijas notikušas arī Sibīrijas pilsētās Tomskā un Kemerovā un atsevišķās vietās Urālu kalnu reģionā.

“Šie varbūt ir pēdējie miermīlīgie protesti, jo neviens nezina, kas var notikt 5.martā,” norādīja populāro detektīvromānu autors un protestu organizētājs Boriss Akuņins, runājot par mītiņu, kas ieplānots dienu pēc prezidenta vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+