×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. marts, 2015
Drukāt

Maskavā notiek atvadīšanās no nogalinātā politiķa Borisa Ņemcova (Foto, video)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Maskavā Saharova centrā sākusies atvadīšanās no piektdien nogalinātā politiķa Borisa Ņemcova. Līdzās nelaiķa zārkam stāv politiķa tuvinieki, arī viņa māte un bērni.

Pie centra izveidojusies gara rinda, jo tūkstošiem cilvēku vēlas atvadīties no Ņemcova, atdot viņam pēdējo godu pirms apbedīšanas Maskavas Trojekurovas kapos.

Sēru vainagu uz Saharova centru atsūtījis arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, paziņoja Krievijas Republikāniskās partijas-Tautas Brīvības partijas (RPR-PARNAS) pārstāve Olga Šorina.

Nedz Putins, nedz premjers Dmitrijs Medvedevs bērēs nepiedalīsies.

No nelaiķa atvadīties ieradies vicepremjers Arkādijs Dvorkovičs. Goda sardzē stāv Ņemcova līdzgaitnieki.

Ieradušies arī daudzi ārvalstu viesi, tostarp bijušais Lielbritānijas premjerministrs Džons Meidžors, ASV vēstnieks Krievijā Džons Tefts, Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs un Vācijas valdības koordinators Krievijas, Vidusāzijas un tā dēvētās austrumu partnerības jautājumos Gernots Erlers.

Jau vēstīts, ka Ņemcovs tika nošauts piektdien vakarā Maskavā līdzās Kremlim pie Vasīlija nogāzes uz Lielā Maskavas upes tilta.
Godinot noslepkavoto opozicionāru, Maskavas ielās svētdien izgāja vairāk nekā 50 000 demonstrantu. Piemiņas pasākumi notika arī daudzās citās Krievijas pilsētās.

Ņemcovs tiks apglabāts pēcpusdienā Maskavas Trojekurovas kapos.

No Latvijas uz Ņemcova bērēm devusies Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. No Ņemcova atvadīties klātienē plānoja arī Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete, bet viņai iebraukšana Krievijā liegta.

Krievija uz Ņemcova bērēm nav ielaidusi arī Polijas Senāta maršalu Bogdanu Boruseviču.

“Krievijas amatpersonas baidās, ka mana klātbūtne Maskavā varētu būt pretrunā viņu apgalvojumam, ka Polija ir pretkrieviska,” telekanālam “TVN24” paziņoja Borusevičs. “Mana vizīte būtu zīme, ka mums Krievija nav tikai [Krievijas prezidents Vladimirs] Putins, bet arī [Andrejs] Saharovs, Ņemcovs un citi.”
Borusevičs pārmeta Putinam Krievijas virzīšanu diktatūras virzienā.

Putins Ņemcova slepkavību ir nosaucis par provokāciju un solījis rūpīgi izmeklēt notikušo.

Krievijas izmeklētāji paziņojuši, ka pēta dažādus slepkavības motīvus, tostarp iespējamo saistību ar konfliktu Austrumukrainā.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja, kas nodarbojas ar Ņemcova slepkavības lietu, otrdien apstiprināja, ka slepkavības galvenā lieciniece 23 gadus vecā ukraiņu fotomodele Anna Duricka ir atgriezusies Ukrainā.

Komitejas preses pārstāvis norādīja, ka Duricka turpinās sadarboties ar izmeklētājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+