×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Rinkēvičs: Krievijas un ES sadarbība būs atkarīga no situācijas Ukrainā (5)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Latvian Foreign Minister Edgar Rinkevics (L) gestures next to Russian Foreign Minister Sergei Lavrov as they enter a hall before the start of their meeting in Moscow on January 12, 2015. AFP PHOTO / KIRILL KUDRYAVTSEV

Krievijas un Eiropas Savienības sadarbība būs atkarīga no situācijas attīstības Ukrainā, Maskavā pēc sarunas ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (attēlā).

“Attiecībā uz ES un Krievijas sadarbības jautājumiem gribētu norādīt – atslēga šobrīd ir tajā, kā attīstīsies situācija Ukrainā,” sacīja ministrs. Viņš arī atzina, ka “saskata Krievijas un ES dialoga iespējas dažos jautājumos, konkrēti, attiecībā uz terorisma apkarošanas problēmu, kā arī jautājumā par to, kā kliedēt stereotipus, kas pusēm ir izveidojušies attiecībā uz programmu “Partnerattiecības mieram”, īpaši par brīvās tirdzniecības līgumu”.

Tikšanās gaitā ar Lavrovu pārrunāta drošības situācija Baltijas jūras reģionā, sacīja Rinkēvičs. “Uzskatu, ka mēs turpināsim konsultācijas,” viņš sacīja. Ministrs norāda, ka Baltijas jūras reģiona drošības situācija ir jāskata saistībā ar attiecībām ar Krieviju.

Viņš arī piepilda, ka, piemēram, Krimas jautājumā pusēm ir principiāli atšķirīgi uzskati. Rinkēvičs pauda cerību, ka Berlīnē gaidāmo “Normandijas četrinieka” ārlietu ministru sarunu gaitā Ukrainas konflikta noregulējumu izdosies pavirzīt uz priekšu. “Lai situāciju noregulētu, nepieciešams meklēt saskares punktus,” viņš norādīja. “Uzskatām, ka Minskas līgumiem ir jābūt bāzei, un tie ir jāpilda, īpaši tādi aspekti kā nodalošās līnijas,” uzsvēra Latvijas ministrs.

Viņš arī atgādināja, ka 10. janvārī ir apmeklējis Kijevu, un pauda uzskatu, ka “Ukrainas-Krievijas robežas kontrole iespējami drīzāk ir jānodod Ukrainas pusei”. “Ukrainas austrumu situācijas noregulējuma un sarunu process būs sarežģīts. Tas pavisam noteikti aizņems zināmu laiku. Mēs runājam ar visām pusēm, ir nopietnas atšķirības,” viņš atzina.

Pēc sarunām ar Rinkēviču Lavrovs pauda cerību, ka Latvijas prezidentūra ES sekmēs problēmu atrisināšanu Krievijas un ES attiecībās. “Cerams, ka Latvijas pirmā maiņa ES sekmēs to problēmu novēršanu, kuras pastāv Krievijas un ES attiecībās, mūsu priekšā stāvošo jautājumu atrisināšanu,” sacīja Krievijas ministrs. “Esam ieinteresēti sadarboties ar visām ES valstīm, protams, uz vienlīdzīga pamata,” piebilda Lavrovs.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ko nu kungi gāžat vainu uz žurnālistiem?Vai tad itnemaz neredzat milzu izmaiņas paša ĀM ministra izdarībās un spriedumos pēc tam,kad viņš LEPNI !!paziņoja par savu sexorjentāciju?ES vēl neko nav bildusi par sankciju mazināšanu,bet Edgars jau čiepst pat par varbūtēju noņemšanu.Neparaksta kopēju Baltijas u.c. valstu prasību par pretdarbību Krievijas melu propogandai,nav iedrošinājis b,Bērziņu nebraukt uz Maskavu 9.maijā utt.Laikam visa drosme un lepnums tika izlietots citam mērķim! Nožēlojami!!Tas ir vēl trakāk kā Spolīša promilles. Jācer,ka Rinkeviča lustes ĀM skaitītas,skeletu atklāšana nav nākusi par labu VALSTIJ !

  2. LETAS raksti smird pēc naftalīna, jāsāk domāt kā intereses viņi pārstāv (viņu rakstiņi velk uz pretvalstisku rīcību), tad mūžigā gaušanas par J.vilņa norises vietu. Nekas -LETA organizētā grupā varēs laisties uz krieviju..

  3. … Piekritu Arvidam, liekas, pat katram diletantam piemit labaka izmana zurnalistiskas makslas korektam pielietojumam si raksta sakuma teiuimam … !

    … Bet ko var sagaidit no musu zombetiem zurnalistiem – un vel portala saimnieku izveletiem ?

    … Un vel joprojam, sadi padevigi zurnalisti tiek sagatavoti no nomenaklaturas iedestito profinu iespaidiem un prasibam but korekti …

  4. Man patīk šie uz Krieviju tendētie LETAs žurnālisti ,kas visu mēģina apgriezt otrādi, ar kājām gaisā! Lūk,
    teksts: “Krievijas un Eiropas Savienības sadarbība būs atkarīga no situācijas attīstības Ukrainā…” Izrādās, ka esam Krievijā un pārstāvam šo valsti, nevis ES, citādi taču rakstītu, ka:” ES un Krievijas sadarbība būs atkarīga no situācijas attīstības Ukrainā…” Kurš te ko pārstāv, jo, cik zinu Rinkevičs taču ir ES valsts ārlietu ministrs, vai arī mēs šo pozīciju apzināti atdodam Krievijai? Liekas sīkums, bet diplomātijā arī valstu secībai tekstā ir sava nozīme!

Draugiem Facebook Twitter Google+