×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. janvāris, 2013
Drukāt

Maskavā tūkstošiem cilvēku protestē pret adopcijas aizliegšanu uz ASV

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vismaz 20 000 cilvēki svētdien izgājuši Maskavas ielās, lai protestētu pret jaunpieņemto likumu, kas aizliedz Krievijas bērnu adopciju uz ASV.

Demonstrācijas mērķis ir nosaukt vārdā un nosodīt tos deputātus, pateicoties kuriem šis likumprojekts tika tika pieņemts.

Likumprojekts tika izstrādāts, atbildot uz ASV likumdevēju apstiprināto “Magņitska likumu”, ar kuru noteiktas sankcijas Krievijas amatpersonām, kas tiek vainotas cilvēktiesību pārkāpumos.

Decembrī Krievijas parlamenta apakšnams – Valsts dome – to apstiprināja, 420 deputātiem balsojot “par” un vien septiņiem – “pret”.

Likums stājās spēkā 1.janvārī, izraisot vētrainas debates sabiedrībā.

Saskaņā ar šo likumu ASV ģimenēm aizliegts adoptēt Krievijas bērnus, apturēta Krievijas un ASV divpusējā adopcijas līguma darbība, bet ASV adopcijas aģentūrām aizliegts turpināt darbu Krievijā.

Tikmēr adopcijas aģentūras brīdinājušas, ka, Krievijai aizliedzot bērnu adopciju uz ASV, vislielākie cietēji būs slimi bērni un bērni invalīdi.

“Es esmu pret mūsu Valsts domi un zaglīgajām varasiestādēm. Šis ir ļoti apkaunojos likums, kas būtu jāatceļ,” aģentūrai AFP norādīja viena no demonstrācijas dalībniecēm.

Maskavas varasiestādes atļāvušas piedalīties protestos līdz pat 20 000 cilvēku, un AFP žurnālists no notikuma vietas ziņoja, ka aptuveni šāds cilvēku skaits arī izgājis ielās. Savukārt Krievijas opozīcijas Kreisās frontes līderis Sergejs Udaļcovs apgalvoja, ka protestētāju skaits jau sasniedzis 50 000.

Tikmēr Maskavas policija paziņojusi, ka demonstrācijā piedalās tikai ap 10 000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+