×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. augusts, 2015
Drukāt

Maskavā upē deg nafta; cietuši trīs cilvēki

Kadrs no videoKadrs no video

Maskavā trīs cilvēki guvuši apdegumus, aizdegoties upē izplūdušiem naftas produktiem, vēsta Krievijas mediji.

Cietušie, kuru skaitā ir arī viens bērns, nogādāti slimnīcā.

Maskaviešus trešdienas pievakarē satrauca milzīgs melnu dūmu mutulis, kas sāka celties virs pilsētas dienvidrietumu daļas. Krietnu laiku par notiekošo netika sniegta nekāda oficiāla informācija un par to varēja
spriest tikai pēc fotogrāfijām sociālajos tīklos.

Vēlāk noskaidrojās, ka deg liels mazuta plankums Maskavas upē, netālu no Maskavas naftas pārstrādes rūpnīcas.

Tika ziņots, ka vispirms aizdegusies izkaltusī zāle krastā, bet no turienes uguns pārsviedusies uz mazuta plankumu ūdenī. Dūmu stabs pacēlās 200 metru augstumā un bija redzams arī centrā, no upes pretējā krasta bija saskatāmas liesmas.

Kā ziņu aģentūrai “Interfax” pastāstījis Krievijas dabas resursu izmantošanas uzraudzības dienesta (“Rosprirodonadzor”) vadītāja pienākumu izpildītājs Amirhans Amirhanovs, ugunsgrēks saistīts ar cauruļvada bojājumu zem upes. Par notikušo ierosināta administratīvā lieta.

Tikmēr kompānijas “Transneft” prezidenta padomnieks Igors Djomins atzinis, ka ugunsgrēka rajonā upi šķērso trīs šīs kompānijas cauruļvadi, pa kuriem plūst aviācijas degviela, benzīns un dīzeļdegviela, taču neviens no tiem neesot dehermetizēts. Viņš norādījis, ka zem upes šai rajonā atrodas arī citu uzņēmumu cauruļvadi.
Kāds informēts avots ziņu aģentūrai TASS paudis viedokli, ka šāds ugunsgrēks liek domāt par “vietēja līmeņa biznesa rēķinu kārtošanu”. “Izskatās, kā cauruļvadu aplējuši ar degvielu,” viņš izteicies.

Kompānijai “Gazpromneft” piederošajā Maskavas naftas pārstrādes rūpnīcā aģentūrai pastāstīts, ka ugunsgrēks nav skāris šim uzņēmumam piederošos cauruļvadus un rūpnīca strādā parastajā režīmā.

Šobrīd ugunsgrēks apdzēsts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+